Ми вже розповідали вам, що Міністерство розвитку громад та територій у рамках адмінреформи пропонує провести укрупнення районів. Зараз на офіційному порталі “Децентралізація” представлено три моделі поділу Вінницької області на субрегіони. Дві з них передбачають входження Козятинського району до Вінницького. Згідно із третьою моделлю Козятинщина увійде у Хмільницький чи Калинівський район, позаяк із центром ще не визначилися.
Наступного тижня у Мінрегіоні планують провести засідання, де обговорюватимуть проекти поділу областей на субрегіональні одиниці. На нього запросили очільника міста Олександра Пузиря. Тому міська рада скликала позачергову сесію, аби вирішити питання з приводу адмінреформи.
Це вже друге засідання, яке провели під час карантину. Цього разу у масках до сесійної зали прийшли не всі.
На порядку денному стояло шість питань. Три з них були присвячені поділу Вінниччини на субрегіони. Поки що ані Кабмін, ані Мінрегіон із поділом остаточно не визначилися. Нині за основу лише взято проект, запропонований Вінницькою облрадою. Згідно із ним Козятинщина увійде до Вінницького району. Хоча експерти також розглядали іншу модель, за якою Вінниччину мали поділити на шість повітів. Один з них - Козятинський. У такому разі до нашого району приєднали б Погребищенський, Хмільницький та Калинівський.
На позщачергову сесію міськради підготували проекти рішення про підтримку розподілу Вінницької області на райони, в якому визначено утворення Козятинського району з центром у Козятині, та про звернення до Кабміну та Мінрегіону із пропозицією визначити Козятин центром Козятинського району, куди увійдуть Козятинщина, Калинівщина та Хмільниччина.
Депутати обговорювали, чи варто підтримувати ідею створення Козятинського району і що буде, якщо наш район об'єднають із Вінницею чи Хмільником або Калинівкою.
Міський голова Олександр Пузир зауважив, що поки що держава не визначила, які повноваження матиме район. Натомість повноваження ОТГ вже чітко сформульовані. Об’єднані територіальні громади зможуть самостійно вирішувати питання в усіх сферах: медицині, освіті, ЖКГ, тощо. Населення обслуговуватимуть у ЦНАПах, а в селах деякі адміністративні послуги надаватимуть старости сіл. Водночас, є сенс наполягати на утворенні саме Козятинського району. Адже певні повноваження району нададуть.
Після обговорення депутати одноголосно підтримали пропозицію звернутися до Кабміну і Мінрегіону із проханням утворення Козятинського району. Рішення набрало 28 голосів “за”.
Крім утворення Козятинського району депутати обговорювали також приєднання деяких сільрад до Козятинської ОТГ. Нагадаємо, два тижні тому у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Мінрегіон затвердив план поділу Вінниччини на ОТГ. Згідно із цим планом, на теренах Козятинщини має утворитися чотири громади із центрами у Козятині, Самгородку, Глухівцях та Махнівці. Зауважимо, що дві останні вже є.
За планом Журбинецька сільська рада має увійти в Самгородоцьку. Хоча питання Журбинців переглядалося кілька разів. Спершу їх мали включити до Самгородоцької ОТГ, потім - до Козятинської. Але в кінцевому результаті вирішили приєднати до Самгородка. Хоча громада висловилася за приєднання до Козятинської ОТГ. Тож депутати проголосували за підтримку рішення міськради про входження Журбинецької сільської ради до Козятинської ОТГ.
Аналогічне рішення прийняли і стосовно Дубово-Махаринецької сільської ради, яка за планом теж має увійти до Самгородоцької ОТГ. Хоча громади Блажіївки та Дубових Махаринець теж висловилися за приєднання до Козятина.
Тепер міськрада направить на Мінрегіон пропозиції із тим, щоб Журбинецьку та Дубово-Махаринецьку сільські ради включили до Козятинської ОТГ.
Читайте також:
Козятинського району не буде + ОПИТУВАННЯ
Журбинці хочуть в Козятинську ОТГ, але мають увійти в Самгородоцьку
На Вінниччині буде 63 ОТГ. На Козятинщині - 4
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 22 від 1 червня 2023
Читати номер
Віталій
Пузырек reply Віталій
Antonina Astakhova
Кулібін Honduk
Valentina Chornenkaya