Місяць не ловити раків

Місяць не ловити раків

З 10 серпня по 10 вересня заборонено будь-який вилов раків у водоймах Вінницької області

Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов раків. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони найменше захищені.

Держрибагентство наголошує, що після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 - на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

За перевищення норми вилову — штраф від 340 до 680 грн та сплата збитків у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака. Розмір дозволеного до лову рака — більше 10 сантиметрів.

Вероніка ЛЮБІЧ

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up