Музей вокзалу оголосив конкурс малюнка і запрошує на екскурсії

Музей вокзалу оголосив конкурс малюнка і запрошує на екскурсії
  • У вівторок, 24 листопада, вокзалу станції Козятин виповнилося 131 рік.
  • Про унікальний  пам'ятник архітектури,  який увійшов до 15-ки найкрасивіших вокзалів України, нам розповіла адміністратор музею вокзалу Вікторія Хоманець. І нагадала, що усі бажаючі можуть замовити екскурсію, де дізнаються більше про історію вокзалу.
  • А дітлахи мають змогу взяти участь у онлайн-конкурсі дитячого малюнка «Вокзал - перлина міста Козятин».

– Вокзал – це  витвір архітектурного мистецтва двох неймовірно талановитих та натхненних майстрів своєї справи – архітектора Олександра Кобелєва та Валер'яна Куликовського, – розповідає адміністратор вокзального музею Вікторія Хоманець.—  Рівно за рік у 1889 році було збудовано архітектурний ансамбль за 292 тис.144 рублів, згідно з царським кошторисом з найякісніших будівельних матеріалів. Це стовпи дебаркадера з французької сталі, дубові вікна, які були утеплені, тільки уявіть собі - соболиним хутром та двері з латунними ручками, цеглини та плитка з логотипами найкращих заводів. На системі опалення вокзалу збереглися логотипи компанії, яка її встановлювала, а саме «Товарищество Лукашевичъ и К». Це свідчить про те, що вже тоді був розвинений маркетинг та поняття брендингу,  – зазначає Вікторія Хоманець. – Убранство ж вокзалу завжди  вражало: неймовірна архітектура, витончені орнаменти, ошатні меблі. Легендарною стала й бронзова люстра, яка прикрашає ресторан.

— Пані Вікторіє, ми чули версію, що ту люстру хотіли поцупити?

 — Існує версія, що люстру намагалися вивезти німці у часи Другої світової війни та встигли довезти її тільки до Одеси. І легенда зазначає, що саме оригінал люстри вокзалу прикрашає нині Одеський оперний театр.

— А чим ще знаменитий Козятинський вокзал?

 — На вокзалі побувало багато видатних людей, в тому числі і імператор Микола 2, поет Володимир Маяковський, гетьман Скоропадський. Завітайте і ви. 

— Ви запрошуєте нас на екскурсію?

— Так, і вас, козятинців та гостей нашого міста, – каже пані Вікторія. – Саме тут ви зможете помилуватися неймовірною архітектурою красою будівлі вокзального комплексу у вигляді пароплава, посеред рейкової мережі, а також здійснити мандрівку у часі та пізнати таємниче минуле і цікаве сьогодення, відвідавши Музейну кімнату історії одного з найстаріших залізничних вокзалів України. Цікаві раритетні та навіть антикварні речі царських часів, старовинні рекламні логотипи, прадавні цеглини та фурнітура, а також дублікат капсули часу, з посланням нащадкам, оригінал якої було закладено в будівлю вокзалу у 1989 році на сторіччя –  все це і навіть більше ви зможете не лише побачити, але й особисто доторкнутися. Окрім того, саме на вокзалі станції Козятин у вас є унікальна можливість поринути у атмосферу мистецтва, завітавши до вокзального  арт-простору - картинної галереї, де розміщено постійно діючу художню виставку репродукцій авторських робіт всесвітньо відомого українського художника Олега Шупляка, якого називають українським Сальвадором Далі. Художня галерея та музейна кімната працюють при вокзалі станції Козятин щоденно з 9.00 до 17.00, крім суботи і неділі, а також святкових вихідних днів. Також до вашої уваги цікава екскурсія, яку можна замовити за попереднім записом за телефонами: 0434227892;  моб. 0937311641 та 0977043902. 

А ще Вікторія Хоманець запросила  дітей Козятина взяти участь у конкурсі малюнка. З нагоди святкування 131 річниці заснування вокзалу станції Козятин, вокзальний музей «Рідний край» оголошує онлайн-конкурс дитячого малюнка «Вокзал - перлина міста Козятин».

– Запрошуємо дітей віком до 17 років взяти участь у конкурсі малюнка.

Малюнки приймаються з 1 до 31 грудня 2020 року. Переможці будуть оголошені у трьох номінаціях за віковими категоріями. На переможців чекають призи, – каже пані Вікторія. – Для цього вам необхідно намалювати малюнок за темою конкурсу, сфотографувати його і фото надіслати на вайбер: +380937311641. Усі бажаючі можуть подати один малюнок і вказати своє прізвище та ім’я, клас, школу, телефон батьків. З умовами конкурсу можна ознайомитись на офіційній сторінці Вокзал станції Козятин - пам'ятник архітектури 19 сторіччя. Чекаємо ваших малюнків, діти!

Дмитро Артемчук

Його хотіли знищити, але не вийшло: історія нашого вокзалу
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (1)
  • Artur Edu

    А яка ціна за екскурсію?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up