На одну вулицю Терешкової стало менше

На одну вулицю Терешкової стало менше
  • Вінницька область на другому місці в Україні за кількістю вулиць і провулків, названих на честь Валентини Терешкової.

  • У двох ОТГ колишнього Козятинського району теж були вулиці Терешкової, одна з громад із нею вже попрощалася

Улітку цього року ми вже писали про те, що на теренах колишнього Козятинського району є декілька вулиць, названих на честь Валентини Терешкової, першої жінки, яка полетіла в космос. Втім космонавтика — це лише її минуле, бо вона вже давно пішла у політику. Шість років тому депутатка Держдуми РФ від «Єдиної Росії» Валентина Терешкова голосувала за анексію Криму, а також підтримувала введення російських військ до України.

У деяких громадах, зокрема і Вінниччини, вже взялися перейменовувати вулиці Терешкової. Серед них Гнівань, Бершадська та сусідня з нами Калинівська ОТГ. Тут колишні вулиці Терешкової вже отримали нові назви. Здебільшого вони нейтральні і не увіковічнюють нічиє ім’я — Сонячна, Затишна, Юності. Лише одну перейменували на честь В’ячеслава Чорновола, ініціатора Акту проголошення незалежності України.

У колишньому Козятинському районі ми нарахували цілих п’ять вулиць Валентини Терешкової. Втім у двох наших ОТГ таких взагалі немає. Йдеться про Глуховецьку і Самгородоцьку громади. Натомість у Козятинській і Махнівській були. Козятинська ОТГ взагалі виявилася рекордсменом. Терешкова свого часу була дуже популярна у селах Козятин, Кордишівка, Сокілець і Титусівка, адже в цих чотирьох населених пунктах є по одній вулиці, названій на її честь. Ще у червні ми зверталися з цього приводу у міську раду, де нам повідомили, що ці вулиці перейменовувати будуть і питання у процесі вирішення.

Авторизуйтесь і читайте преміум статті

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

keyboard_arrow_up