На ПРБ хочуть створити Алею пам’яті

На ПРБ хочуть створити Алею пам’яті

У четвер, 20 червня, в місті Козятині відкрили пам’ятник воїнам-афганцям. Пройшло 30 років, як останній солдат колишнього Союзу покинув республіку Афганістан. Та пам’ятник загиблим воїнам Афганістану в козятинських інтернаціоналістів з’явився тільки тепер. 

Як кажуть місцеві афганці, які брали участь у бойових діях в Афганістані, ідея створення пам’ятника визрівала давно, та, як кажуть, не доходили руки. І от нарешті задумане втілено в життя. На стелі «Чорний тюльпан» викарбувано п’ять прізвищ наших земляків. Це Сергій Герасимчук, Андрій Гуменюк, Сергій Комар, Олександр Чернипко, Віктор Шумбар. 

Перед відкриттям стели архітектурну споруду освятив настоятель храму Святого пророка Іллі Роман Масира. Відкрити пам’ятник загиблим воїнам-інтернаціоналістам надали гостю з Вінниці — голові обласної спілки ветеранів війни в Афганістані Петру Кирилішину та голові Козятинської міжрайонної спілки ветеранів воїнів-афганців Тетяні Драмарецькій. Героїв нашого краю і всіх тих, хто не повернувся з війни, яка велася на території іншої держави, пом’янули хвилиною мовчання.

Віддаючи данину полеглим, до підніжжя пам’ятника поклали квіти ветерани війни в Афганістані, гості Козятина та жителі міста

– Це не просто скульптурний меморіал, це — вшанування пам’яті земляків-афганців, наших побратимів, з якими ми пліч-о-пліч воювали у ті далекі 80-ті, це символ пекучого болю батьків, які не дочекалися своїх синів з війни, це постійне нагадування про те, що ми не можемо дивитися вперед, у майбутнє, забуваючи при цьому чи нехтуючи минулим, — зазначив голова обласної спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) Петро Кирилішин.

У своїй промові міський голова Олександр Пузир пояснив, чому стелу загиблим воїнам-афганцям спорудили біля меморіалу загиблих воїнів у Другій світовій війні. Тут міська рада планує створити Алею пам’яті. На ній мають встановити пам’ятні знаки жертвам Голодомору, аварії на Чорнобильській атомній та Героям нинішньої неоголошеної війни в Україні. А ще посадовець подякував воїнам-інтернаціоналістам і закликав їх пам’ятати побратимів

Фото 2097 Черга, щоб покласти квіти біля стели воїнам-афганцям

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up