У нашій області відкриють центр для дітей, які постраждали чи стали свідками злочинів

У нашій області відкриють центр для дітей, які постраждали чи стали свідками злочинів

У Вінницькій області запрацює перший центр по роботі з дітьми, які постраждали чи стали свідками злочинів (модель Барнахус).

Як повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці генпрокурор Ірина Венедіктова, передає Укрінформ.

Відповідний Меморандум підписали у вівторок, 17 серпня представники української влади і дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

“Приміщення там обладнане, а міждисциплінарна команда пройшла спеціалізоване навчання.

Наше завдання забезпечити баланс інтересів правосуддя та найкращих інтересів дитини і дійсно допомогти скривдженим дітям, не травмуючи їх повторно під час проведення слідчих дій та надавши їм можливість пройти фахову реабілітацію”, - написала Венедіктова.

За її словами, влада має намір розвивати мережу таких спеціалізованих центрів. Зокрема, наразі опрацьовується ініціатива запуску аналогічних закладів у Тернопільській, Миколаївській та Одеській областях.

Генпрокурор поінформувала, що у центрах Барнахус, як правило, є чотири кімнати: для слідчих дій із дітьми, співпраці та захисту, здійснення медогляду для цілей судової медицини, а також терапевтичних психологічних послуг спеціалістів.

Допит із дитиною проводиться один раз в окремому приміщенні навченим інтерв’юєром-психологом із урахуванням віку дитини. А щоб дитина не мусила повторювати травмуючу історію, за допитом в кімнаті для прослуховування спостерігають суддя, слідчий, прокурор, адвокати обвинуваченого і дитини. Він записується на відео та використовується на слуханнях, і дитині не треба з'являтися в суді, пояснила Венедіктова.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

keyboard_arrow_up