На вирубку дерев в урочищі «Сестринівська дача» є дозволи

На вирубку дерев в урочищі «Сестринівська дача» є дозволи
Фото з архіву газети
  • На гарячу лінію газети «RIA-Козятин» надійшло повідомлення, що в урочищі «Сестринівська дача» працівники лісового господарства вирізали дуби. 

– Це що таке робиться? Здорові дуби біля переїзду вирубали! Великі, гарні, з зеленим листям. Звісно, скажуть, що вони хворі були. Але ж це не правда! Ті дерева ще сто років могли б простояти, – говорила у слухавку жінка, яка не захотіла представитися.

Ми з цього приводу звернулися до лісничого Козятинського лісництва Василя Сауляка.

– Кожна рубка відбувається за висновком лісопатолога, адже саме він видає лісорубний квиток, – каже Василь Сауляк. – На 2020 рік в лісовому господарстві урочищі «Сестринівська дача» заплановано провести чотири рубки дерев — це вирубка-прочищення в кварталі 17 площею 1,4 га. В кварталі 20-26 дерева на площі 4,1 га треба прорідити. Прохідна рубка в кварталі 26 площею 1,8 га та вибіркова санітарна вирубка в кварталах 11, 16, 17. Загальною площею 17,6 га.

Всього заплановано вирубати  28 гектарів лісу. «Вирубати» — це вислів для нас, громадян. В лісовому господарстві це називається «здати лісу». Що з лісом роблять і як його здають – знають в Верховній Раді. Вона 2 червня проголосувала за законопроект про створення законодавчих умов впровадження державного лісового кадастру, обліку, моніторингу та проведення національної інвентаризації лісів в Україні. 

Тобто такі терміни як «Освітлення, прочищення, проріджування, прохідна рубка» не в лісових господарствах придумали. Добре, що в наших лісах бурштину немає. 

Те, що наші ліси вже схожі на парки, це правда. В деяких лісгоспах у нашій Вінницькій області безсоромно заявляють, що ліс і є для того, щоб його пиляти. До слова, один з керівників агролісу нам навіть приклад з куркою навів. Мовляв, курка для чого росте? І ліс для того. 

В урочищі «Сестринівська дача», як і в інших лісгоспах України пиляють багато. Тільки в Козятинському лісництві на місці вирубки не залишають пустир, а висаджують молоді дерева. В Козятинському лісництві в графі під назвою вирубка «Освітлення» стоїть нуль. Керівник знає, що деревам світло і без вирубки. Той, що наводив приклад з куркою, і на освітленні під вирубку накинув би гектар.

Поки до проблем лісу не повернуться обличчям на державному рівні, доти наші ліси будуть вирубуватися не тільки як санітарні рубки хворих дерев.

Крім промислового дерева деревина йде під сокиру як альтернативне паливо. Якби в Україні ціна газу дорівнювала ціні яку може платити пересічний громадянин лісів на дрова ніхто б не пиляв.

Нагадаємо:

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up