На Залізничному вилив нечистот таки приборкали

На Залізничному вилив нечистот таки приборкали
  • Ще донедавна на Залізничному була зона екологічного лиха. Відстійники були переповнені, а непрацююча помпа насосної станції не була перешкодою для розливу фекалій під ворота мешканців.

Куди тільки не зверталися жителі вулиці Ціолковського, вже навіть забутого мікрорайону «Промивка». Давно то було. Назва мікрорайону «Промивка» пішла від того, що там мили вагони. Очисні споруди були на балансі вагонного депо. Вони мали два двигуни для перекачування нечистот. Коли один із них виходив з ладу, його замінювали іншим в той же день. Тільки згодом промивка припинила своє існування, а вагонна служба поставила питання: якщо очисні споруди зняті з балансу, то нехай насосною станцією опікується та служба, яка збирає кошти за водовідведення. 

При міському голові Гвелесіані в знак приятельської дружби з керівництвом вагонного депо двигуни відкачки ремонтувалися. Та в кінці його каденції двигун був знятий і, як виявилося, навічно.

Олександр Пузир не мав такої дружби з вагонниками і ремонт двигунів для насосної станції у вагонному депо більше не проводили.

Для насосної станції потрібен був новий двигун з помпою, а це коштувало немалих грошей. Тим часом нечистоти й надалі розливалися городами. Але з весни цього року багато чого для мешканців «Промивки» змінилося.

– Восени минулого року на Залізничному обрали депутатом міської ради Наталію Щербатюк. Вона знала про проблеми з насосною станцією. Куди вона їздила, з ким домовлялася – мені не відомо. Приїхали керівники управління ЖКГ і  «Чистого міста». Коли все зробили – віддали мені ключі для догляду за насосною станцією, - розповідає мешканець вулиці Ціолковського пан Володимир.

— А що саме зробили працівники «Чистого міста»?  

— Відкачали нечистоти до дна, поставили та під’єднали глибинну помпу. Це, що ми знаємо. Що вони ще робили – ми їх не контролювали. Знаємо, що  вони там прибирали і фарбували майже цілий тиждень. 

Ще пан Володимир підняв питання оплати за водовідведення. 

– Коли нечистоти лилися на наші городи, а ми платили за водовідведення, то ми добилися, щоб не платити. Тепер, коли з водовідведенням проблем немає, ми маємо платити. Звичайно, ми за автівку-асенізатор стільки переплатили, що все одно будемо в накладі, але щоб з часом не випливло, що ми ще й боржники, – сказав на завершення бесіди наш співрозмовник.

Дивно було побачити на місці, де розливалися нечистоти – людей  з сапами на городах.  На самій станції – в роботі двигун, який перекачує стічні води до центрального відстійника. Виявляється, гроші можна знайти, якщо є бажання.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up