Наркомани стали синтетичними

Наркомани стали синтетичними

Про вподобання любителів кайфу розказали поліцейські, що борються з наркозлочинами

Начальник управління боротьби з наркозлочинами обласної поліції Ігор Пайлик розповів, що десять років тому більшість наркоманів ловили кайф від куріння канабісу. Співвідношення зафіксованих фактів розповсюдження цього наркотику рослинного походження до збутів синтетики тоді було 80 на 20. Сьогодні все навпаки. 80% чорного ринку займає вже амфетамін.

— Пожинаємо плоди розвитку технологій, — каже Ігор Пайлик. — Тоді не знали, не бачили, а тепер в інтернеті рецепт виготовлення амфетаміну можна знайти легко. На відео розкажуть і покажуть всі хімічні процеси, що взяти і що на виході отримати. Протизаконні сайти треба блокувати. Але це має бути вирішено на законодавчому рівні. Також Ігор Пайлик розповів, що основна маса вилученого амфетаміну — це речовина, виготовлена в підпільних лабораторіях.

Що це за лабораторії такі? Як правило, наймані квартири, де злочинці готують синтетичний наркотик із препаратів, які можна купити вільно. Таких лабораторій з початку року працівники поліції виявили на території Вінницької області шість. Минулого року за аналогічний період (чотири місяці) задокументували одну нарколабораторію, де готували амфетамін для продажу вінницьким клієнтам.

Ціна грама амфетаміну «мейд ін Вінниця» одна тисяча гривень. Привозного в нашому місті, як кажуть в поліції, мало. Але він теж є і коштує дорожче саморобного.

Ще цікаво, що за кілька останніх років, незважаючи на подорожчання життя, вартість амфетаміну особливо не помінялась.

Запитали у Ігоря Пайлика, чи є у Вінниці інші наркотики, крім канабісу і амфетаміну? Він каже, що з початку року більше нічого не вилучали (очолюване ним управління створили у січні). Важкі наркотики, як думає він, в наш регіон не потрапляють.

А клубні? Екстазі та інші заборонені речовини запланували пошукати в міських клубах. А ще – запровадити перевірки 14-ти співробітників новоствореного управління на предмет вживання заборонених речовин.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up