Найбільше у 2018 році вінничани витрачали на алкоголь і цигарки

Найбільше у 2018 році вінничани витрачали на алкоголь і цигарки

У Вінницькій області алкогольні напої та тютюнові вироби користуються більшим попитом, ніж м’ясопродукти, молокопродукти, риба та хлібобулочні вироби разом узяті. У 2018 році покупці на них витратили понад мільярд гривень.

У Головному управлінні статистики у Вінницькій області повідомили, що алкогольні напої та тютюнові вироби входять у шістку товарів, які користуються найбільшим попитом серед населення. На їх долю припадає 9,9% загального обсягу товарообороту торгової мережі та 25,4% обсягу товарообороту продовольчої групи. У лідерах ще бензин моторний, дизельне пальне, автомобілі та автотовари, а також фармацевтичні товари.

У повідомленні йдеться, що через роздрібну мережу Вінницької області за січень-вересень 2018 реалізовано алкогольних напоїв на 592,9 мільйона гривень (у порівнянних цінах, це на 20,1% більше січня-вересня 2017), а тютюнових виробів – на 425,6 мільйона гривень (на рівні відповідного періоду 2017). Загалом сума становить 1 мільярд 18 мільйонів 500 тисяч гривень.

Водночас у відомстві повідомили, що подорожчання алкогольних напоїв на 9,4% та тютюнових виробів на 28,0% не вплинуло на попит товарів цієї групи, й зазначили, що населення області витратило на придбання цих товарів у торговій мережі підприємств (юридичних осіб) більше коштів, ніж на придбання разом взятих м’ясопродуктів, молокопродуктів (включаючи сир), хлібобулочних виробів, риби і морепродуктів.

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області, найбільша питома вага в структурі алкогольних напоїв припадає на горілку та лікеро-горілчані вироби (27,6%), найменша – на напої слабоалкогольні (5,1%).

Цікаво також, що в перерахунку на абсолютний алкоголь, продаж алкогольних напоїв у розрахунку на одну особу населення, порівняно з минулим періодом, збільшився на 0,1 літра і становив у середньому по області 0,6 літра.

У повідомленні також йдеться, що в загальному обсязі роздрібного продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів переважає продукція вітчизняних виробників. Відтак за січень-вересень поточного року через торгову мережу області реалізували алкогольних виробів вітчизняного виробництва на 480,5 мільйона гривень (81,0% загального обсягу), а тютюнових виробів – на 353,5 мільйона гривень (83,1%). Загалом сума становить 834 мільйони гривень.

Катерина Дядюк, 28 грудня 2018

 

0
0
0
0
Сьогодні у Козятині Сьогодні у Козятині
У Козятині будують автомийку без документів У Козятині будують автомийку без документів
Ліквідатор першої категорії Ніна Петрик: «Що було в Чорнобилі, переказати не можна» Ліквідатор першої категорії Ніна Петрик: «Що було в Чорнобилі, переказати не можна» Перемога: на обласній Спартакіаді серед допризовної молоді Вінниччини наш район став першим Перемога: на обласній Спартакіаді серед допризовної молоді Вінниччини наш район став першим У Козятині на Підгорбунського зроблять велодоріжку та капремонт вулиці У Козятині на Підгорбунського зроблять велодоріжку та капремонт вулиці Пограбували залізничні колії, магазин та будинок. Куди ще викликали поліцію? Пограбували залізничні колії, магазин та будинок. Куди ще викликали поліцію?
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up