В цьому році на земельних ділянках з відкритим грунтом, а іноді й в теплицях господарює на сільськогосподарських культурах невеликий, але вкрай небезпечний шкідник «білокрилка».
Ім’я таке вона отримала від свого забарвлення. Найбільшої шкоди ці комахи, довжиною всього 2 мм, завдають капусті. Вони поселяються під листям культури і живляться соком рослини. Спочатку рослина в’яне, жовтіє і засихає.
Дізнатися, чи є на капусті білокрилки, можна, струснувши кілька листків рослини: ви відразу побачите маленьких білих метеликів, що знялися вгору чи прикипіли до землі Якщо при огляді ви виявили на споді листків напівпрозорі личинки, змийте мильним розчином, після чого омийте капусту чистою водою.
Ще деякі городники розміщують між рядками капусти пастки для білокрилки. Беруть кусок фанери чи картону і покривають таку пастку клейкою речовиною (медом, клеєм плодових дерев. Білокрилку приваблює жовтий колір, сівши на липку поверхню відірватися вже не може
Досвідчені городники кажуть, що якщо ви до обробленої культури прийшли наступного дня, а з-під листя капусти знов вилетіли білокрилки – це не значить, що народний метод не діє, то вилетіли білокрилки, які вилупились з личинок. Саме тому, що білокрилка швидко розмножується, з нею так важко боротись.
Що стосується хімпрепаратів, то вибір їх величезний. За висновками городників найкраще для боротьбі з білокрилками препарати розводити удвічі меншій кількості води, що позначена в інструкції.
Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram, Instagram та Viber.
№ 12 від 23 березня 2023
Читати номер