Не бійтеся, вагітнійте, якщо навіть не працюєте

Не бійтеся, вагітнійте, якщо навіть не працюєте

Однією з найбільш вразливих верств населення у будь-якій країні є вагітні жінки.

Особливого захисту потребують працюючі, адже, яким би професіоналом та цінним працівником не була б жінка, роботодавець розуміє, що під час вагітності вона не зможе працювати так, як раніше. Крім того, вагітність тягне за собою декретну відпустку, яка може затягнутися на передбачені законом три роки.

А що робити, коли завагітніла і ще не встигла попрацювати? Тим більше, вагітну жінку на великому терміні вже ніхто не бере на роботу. Але це не біда. Існує державна допомога при вагітності та пологах, яка не залежить від того, чи працювали раніше чи ні. Варто знати, що кожна жінка, яка готується стати мамою, має право на отримання такої допомоги від управління праці і соціального захисту населення (в народі називають “совбез”).

 

Що для цього потрібно?

Найперше, потрібно зареєструватися до лікаря на облік по вагітності. Коли виповниться 30 тижнів вагітності, він надасть документи, які необхідно подати в декретну комісію. У свою чергу, ця комісія видасть породіллі листок непрацездатності, який жінка має занести в управління праці і соціального захисту населення.

 

Які документи вимагає “совбез”?

 • копія паспорта і ідентифікаційного коду, а також оригінали цих документів мають бути з собою для завірення на місці;

 • листок непрацездатності (лікарняний);

 • спеціальний шаблон заяви (береться безпосередньо там);

 • рахунок з банку;

 • папка-скорозшивач;

 • запис на прийом до них.

Дана допомога передбачена строком на 126 календарних днів (70 календарних днів до пологів та 56 після пологів). Допомогу по вагітності та пологах  для непрацюючих жінок сплачує управління праці і соціального захисту населення. А працюючим породіллям мають виплатити за місцем роботи.

Олена Габбі

Сьогодні у Козятині Сьогодні у Козятині
Полонила музика: про святкування випускного вечору музшколи Полонила музика: про святкування випускного вечору музшколи
У номінації «Дитина року» переміг Валентин Діденко У номінації «Дитина року» переміг Валентин Діденко Потрійне ДТП в центрі Козятина: «обійнялись»три автівки Потрійне ДТП в центрі Козятина: «обійнялись»три автівки Краєзнавчі читання: «Нашу історичну спадщину ще треба відкрити» Краєзнавчі читання: «Нашу історичну спадщину ще треба відкрити» Козятин очима камерунця Франка: «Тут мій другий дім» Козятин очима камерунця Франка: «Тут мій другий дім»
Коментарі (2)
 • Віра

  Дякую за інформацію!!!!
 • RIA-Козятин

  Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up