Не пропустіть цвітіння кульбаби. Ця рослина допомагає від багатьох недуг

Не пропустіть цвітіння кульбаби. Ця рослина допомагає від багатьох недуг

Для лікувальних настоянок з кульбаби можна брати корінь, листя,стрілки на яких тримається суцвіття кульбаби і самі квіти. Тільки жодного рецепту ми повідомити не можемо, оскільки лікуватися кульбабою можна не кожній людині, але розкажемо як готувати варення з цих квітів. 

Те, що кульбаба є лікарською рослиною визнають навіть в офіційній медицині. Корінь кульбаби багатий на таку речовину як Інулін. Інулін сприяє нормалізації роботи печінки, знижує вміст холестерину в крові і пригнічує ендокринні хвороби. Квіти та бутони кульбаби насичені природними вітамінами і мікроелементами які необхідні людському організму. Кульбаба є рослиною яка в деякій мірі вирішує проблему зниження імунітету, слабкості організму. З квітів кульбаби можна приготувати варення яке сприяє виведенню з організму людини паразитів.

Дуже корисне листя кульбаб. В ньому містяться такі мікроелементи як залізо, фосфор, калій, кальцій, магній, вітаміни А, В, С, Е

Крім лікувальних властивостей кульбаба має ряд протипоказань. Хоч ця рослина вважається безпечною, все ж не рекомендовано вживати кульбабу людям з підвищеною кислотністю шлункового соку та жовчекам’яною хворобою чи з ризиком закупорки жовчних проток. Та й не треба забувати, що в будь-якому лікувальному процесі є міра. Як кажуть медики «по нормі – то ліки, більше норми то — отрута» Написати рецепти які для когось можуть стати отрутою ми не будемо, а як приготувати варення з квітів кульбаби – поділимось.

400 суцвіть кульбаби замочуємо у воді на 24 години. Це потрібно для того, щоб з суцвіть вийшла гіркота.  В каструлю наливаємо півлітра води і доводимо її до кипіння. Кидаємо суцвіття кульбаби та лимон і варимо 20 хвилин. Каструлю знімаємо з вогню. Після того як відвар прохолоне те, що залишилось від квітів і лимона через друшляк треба відділити. Відвар ще раз ставимо на вогонь. Коли він закипить додати 1 кг цукру. Варити доти, поки цукор у відварі з кульбаби не стане однорідною масою.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up