Не пропустіть цвітіння кульбаби. Ця рослина допомагає від багатьох недуг

Не пропустіть цвітіння кульбаби. Ця рослина допомагає від багатьох недуг

Для лікувальних настоянок з кульбаби можна брати корінь, листя, стрілки, на яких тримається суцвіття кульбаби, і самі квіти. Тільки жодного рецепту ми повідомити не можемо, оскільки лікуватися кульбабою можна не кожній людині, але розкажемо, як готувати варення з цих квітів.

Те, що кульбаба є лікарською рослиною, визнають навіть в офіційній медицині. Корінь кульбаби багатий на таку речовину як інулін. Інулін сприяє нормалізації роботи печінки, знижує вміст холестерину в крові і пригнічує ендокринні хвороби. Квіти та бутони кульбаби насичені природними вітамінами і мікроелементами, які необхідні людському організму. Кульбаба є рослиною, яка в деякій мірі вирішує проблему зниження імунітету, слабкості організму. З квітів кульбаби можна приготувати варення, яке сприяє виведенню з організму людини паразитів.

Дуже корисне листя кульбаб. У ньому містяться такі мікроелементи як залізо, фосфор, калій, кальцій, магній, вітаміни А, В, С, Е.

Крім лікувальних властивостей кульбаба має ряд протипоказань. Хоч ця рослина вважається безпечною, все ж не рекомендовано вживати кульбабу людям з підвищеною кислотністю шлункового соку та жовчокам’яною хворобою чи з ризиком закупорки жовчних протоків. Та й не треба забувати, що в будь-якому лікувальному процесі є міра. Як кажуть медики, «по нормі – то ліки, більше норми, то — отрута» Написати рецепти, які для когось можуть стати отрутою, ми не будемо, а як приготувати варення з квітів кульбаби – поділимось.

400 суцвіть кульбаби замочуємо у воді на 24 години. Це потрібно для того, щоб з суцвіть вийшла гіркота. У каструлю наливаємо півлітра води і доводимо її до кипіння. Кидаємо суцвіття кульбаби та лимон і варимо 20 хвилин. Каструлю знімаємо з вогню. Після того, як відвар прохолоне, те, що залишилось від квітів і лимона, через друшляк треба відділити. Відвар ще раз ставимо на вогонь. Коли він закипить, додати 1 кг цукру. Варити доти, поки цукор у відварі з кульбаби не стане однорідною масою.

Дмитро Артемчук

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up