«Не вірю, що прийдуть німці», - козятинчани про меморандум між Укрзалізницею і німецькою компанією

«Не вірю, що прийдуть німці», - козятинчани про меморандум між Укрзалізницею і німецькою компанією

На економічному форумі в Давосі Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що хоче віддати Укрзалізницю в управління німецькому Deutsche Bahn на 10 років. Після того, як національний оператор залізничних доріг Німеччини спростував заяву української сторони, Гончарук сказав, що з німецьким Deutsche Вahn був підписаний меморандум про співпрацю. Яка позиція з цього приводу представників минулої влади та думки простих залізничників?

За словами очільника Кабміну, фахівці німецької компанії розуміються на тому, яка українська залізниця зсередини. Вони мають «досвід, ресурси та розуміння того, як зараз виглядає зсередини Укрзалізниця». Прем’єр додав, що наразі німецькі колеги консультують українську компанію у невеликих окремих проектах. 

– Я думаю, що в Давосі в Кабміну не було жодного інформаційного приводу і треба було показувати хоч якісь новини, – каже міністр інфраструктури уряду Гройсмана Володимир Омелян в одній з програм на телебаченні. – От вони вирішили подати як ключову новину підписання між Deutsche Вahn і Укрзалізницею меморандум. У будь-якому випадку на цьому етапі Deutsche Вahn може надавати винятково консультативні послуги. Формулювати своє бачення і надавати пропозиції. Вони не можуть брати управління залізницею, тим більше в такому стані, в якому вона знаходиться. Тому що це буде прецедентом на теренах ЄС. Тільки треба розуміти, що така співпраця між цими структурами потрібна. Між Укрзалізницею і «Дойче Баном» така співпраця у вигляді обміну інформації, планування спільних маршрутів, обміном коридорів вигідна тому, що це великий обсяг перевезень. Залізниця готова це робити.

– Жодну фундаментальну проблему УЗ німці вирішити не в змозі. Це все одно, що “Запорожець” 1970 року випуску привезти на СТО Mercedes у Німеччині для ремонту. У них, не те що немає запчастин і креслень, вони вже забули, що таке карбюраторний двигун, — сказав в коментарі https://nv.ua/ колишній заступник міністра інфраструктури Олександр Кава.

Як коментують ситуацію залізничники Козятинщини?

– Як показує практика, реформа чи будь-які зміни завершуються скороченням штату. Раніше безхитрісно скорочували людей, контракти не підписували. Тепер реформа більш продумана. Скорочують не людей, а посади. Буде німець чи буде поляк, він мою «шарманку» не забере. Як було - бачив, як буде - побачу, – каже слюсар з ремонту вагонів Володимир.  

Прибиральниця Марія нічого не чула про меморандум, але не вірить, що з приходом німців на залізниці щось зміниться.  

–  Звичайно, де керують німці, там є порядок і зарплата краща, – каже пані Марія. – Тільки чи захочуть німці боротися з нашою корупцією? Мені здається, що українці скоріше їх навчать красти, ніж вони у нас припинять корупцію.

Машиніст електровоза Андрій теж не дуже вірить у співпрацю з німцями, але підписання меморандума підтримує. 

– Наша залізниця має технічний дефолт, – каже Андрій. – Немає вантажі чим перевозити. Локомотиви зношені до 60 процентів. Якщо ще врахувати, що залізниця набралася кредитів більше, ніж в безпритульного собаки бліх, то я не вірю, що прийдуть до нас якісь німці. Меморандум — це добре, я підтримую.

Дмитро Артемчук

Опитування

А що думаєте Ви про меморандум між Укрзалізницею і німецькою компанією?

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (1)
  • Олег Каменный

    какиө нөмцы самим становиться нөмцами нужно и отстраивать свою страну как было в послөвоөнныө годы с.нөмөцкой дисциплиной и отношөниөм к труду ростить инаходить опытных спөциалистов типа кривоноса п.ф.олөйника б .ст. кирпа г.н.өсли бы мыв своө врөмя рассчитывали на помошь дяди то нөбыло бы такого могучөго государства с которым вөсь мир считался у руководитөлөй любого ранга на пөрвом планө были забота о странө а нө личноө обогашөниө
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up