Не встигли оформити субсидію? У вас ще є час!

Не встигли оформити субсидію? У вас ще є час!

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України заявив, що тим сім’ям, які не встигли оформити житлову субсидію до початку опалювального сезону, держава відшкодує комунальні витрати.

Це гарантовано Постановою Кабінету Міністрів № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Крім того, якщо житлову субсидію на новий рік (2018-2019 рр.) вам уже призначено, то у жовтні управління соцзахисту автоматично розрахують її розмір на зиму. Це у листопаді-грудні буде відображено у реєстрі субсидіантів subsidii.ioc.gov.ua, який працює з літа 2018 року.

Якщо хтось не встиг ще оформити допомогу держави щодо сплати комунальних послуг, має змогу зробити це у будь-який зручний для себе час. Механізм оформлення житлових субсидій й надалі простий. Для отримання державної допомоги щодо сплати житлово-комунальних послуг необхідно заповнити лише Заяву та Декларацію про доходи. Жодних інших документів не потрібно.

Готові документи можна:

  • самостійно подати до місцевих управлінь праці та соціальної політики, сільських і селищних рад;

  • надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання;

  • відправити через Інтернет (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua).

Протягом кількох тижнів з моменту отримання документів соціальна установа письмово повідомить про рішення з приводу надання допомоги та її розміру. З липня 2018 року розмір своєї субсидії можна дізнатися також онлайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

Якщо вам безпідставно відмовляють, звертайтеся на урядову гарячу лінію за телефоном 15-45. Звернення буде зафіксовано та надіслано відповідним структурам для оперативного реагування.

Що кажуть місцеві чиновники

КОМЕНТАР до інформації Секретаріату дала газеті “RIA-Козятин” заступник начальника Козятинського районного управління праці і соцзахисту населення Інна Ольбішевська.

— Дійсно, Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене  постановою Кабінету Міністрів України (№ 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”). Він  передбачає призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону у разі подання заяви протягом двох місяців з початку такого сезону. Тобто, при поданні документів до органу соціального захисту населення, наприклад, 14 грудня, за громадянином зберігається право на призначення субсидії з 16 жовтня.

За словами Інни Станіславівни, якщо житлову субсидію у поточному році уже призначено, навіть з нульовим значенням, то у жовтні управління соціального захисту населення автоматично розраховує її розмір на опалювальний період.

— Це не стосується домогосподарств, яким було відмовлено у призначенні субсидії на підставі рішення комісії, і які набувають право на повторне звернення у зв’язку із змінами до порядку надання субсидій, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 р. № 841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», — доповнює пані Ольбішевська. Вероніка ЛЮБІЧ

0
0
0
0
Сьогодні у Козятині Сьогодні у Козятині
У Козятині будують автомийку без документів У Козятині будують автомийку без документів
Ліквідатор першої категорії Ніна Петрик: «Що було в Чорнобилі, переказати не можна» Ліквідатор першої категорії Ніна Петрик: «Що було в Чорнобилі, переказати не можна» Перемога: на обласній Спартакіаді серед допризовної молоді Вінниччини наш район став першим Перемога: на обласній Спартакіаді серед допризовної молоді Вінниччини наш район став першим У Козятині на Підгорбунського зроблять велодоріжку та капремонт вулиці У Козятині на Підгорбунського зроблять велодоріжку та капремонт вулиці Пограбували залізничні колії, магазин та будинок. Куди ще викликали поліцію? Пограбували залізничні колії, магазин та будинок. Куди ще викликали поліцію?
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up