Не забудьте перевести стрілки годинника на час пізніше

Не забудьте перевести стрілки годинника на час пізніше

В неділю з 30-го на 31 жовтня о 4-ій ранку Україна перейде переведенням стрілок на одну годину назад на зимовий час і, можливо, переведення на літній час у нас більше не буде.

Верховна рада хоче скасувати процедуру переведення годинників щоправда, коли саме Україна переведе годинники востаннє, досі до кінця не відомо, адже законопроект поки що ухвалили лише в першому читанні.

Можливо, 28 березня Україна ще перейде на літній час (переведе стрілку на годину вперед), а восени повернеться на зимовий — уже назавжди.

Проте низка депутатів пропонують пришвидшити ухвалення закону в цілому. Тоді переводити годинники більше не доведеться навіть цьогоріч.

Навіщо це робиться

На думку авторів проекту переведення годинника давало більше плюсів ніж мінусів. В літній час—це економія електроенергії, щоб люди могли довше працювати і менше використовувати штучне освітлення. В поверненні на зимовий час надто просте пояснення. Тому, що переведення годинників на зимовий час відбувається через короткий світловий день. Разом з тим міжнародна група дослідників з’ясувала, що введення літнього часу є причиною частоти різних захворювань і в першу чергу це серцево-судинні, травматизм, психічні розлади та зниження імунітету людини «Такий «сезонний тимчасовий стрибок» призводить до зміни біологічних ритмів і негативним чином відбивається на фізіологічному, так і психологічному стані людини. А за даними дослідників медичного Каролінського Інституту в Стокгольмі при переході на літній час підвищується ризик інфарктів міокарда на 5 % в перший тиждень, а найбільше зростання числа інфарктів спостерігається в перші три дні

Як сприймають переведення стрілок годинника наші земляки своїми враженнями поділилися пенсіонерка Ольга, залізничник Олег і психолог Ірина

Пані Ольга каже.

— Переведення стрілок годинника на зимовий час я одобрюю. Тільки будуть його ще міняти чи вже зупиняться від простих людей не залежить. Хотілося б літнього часу вже не було тому, що літній час неприродний.

— Перші дні літнього часу сильно впливають на моральний і фізичний стан людей. Я працюю провідником пасажирських вагонів. В день переведення стрілок годинника потягу потрібно нагнати в дорозі цілу годину. Це не завжди локомотивній бригаді під силу. Багато пасажирів стають заручниками в обмеженому часі. Куди простіше, коли переходимо на зимовий час. Годину стоїмо на станції і ніхто не нервує і нікуди не поспішає

Пані Ірина каже:

— До переведення стрілок годинника на літній час треба готуватися. Кожного дня на хвилин 10 потрібно лягати спати і так само прокидатися. За півтора, два тижнів можна підійти без шкоди для організму у період переведеного часу. Якщо цього не робити, то людина отримує стрес якого можливо на перший погляд не помічає. По особливому на літній час реагують діти. Їм ще годину треба спати, а їх вже привели в садочок. Батьки пішли, тому що і їм на годину треба бути на роботі раніше, а вихователям є робота, —  сказала козятинчанка, яка працює в столиці.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

keyboard_arrow_up