Нове життя для одиноких мам: репортаж з центру матері і дитини

Нове життя для одиноких мам: репортаж з центру матері і дитини
Мами тут різного віку - але всі вони потребують однаково підтримки
  • Ми завітали у Козятинський обласний соціальний центр матері та дитини. Тут проживають жінки з різних районів нашої області. Вони пережили різні форми насилля - фізичне, економічне і психологічне. Зараз навчаються по-новому облаштовувати свій родинний затишок і ростити дітей

Фасад будівлі прикрашений емблемою центру – мати з дитиною у віночку зі слів «захистимо дитину, допоможемо сім'ї, підтримаємо молодь» та банерами на основі фотографій підопічних, що проживали в центрі зі своїми дітьми, що ілюструють, які саме права має дитина. Будівля двоповерхова. У закладі цілодобово працює черговий адміністратор. На першому поверсі розміщений медичний кабінет та кімната, де зберігаються дитячі візочки. Нині в центрі проживають 26 підопічних (десять матерів та 16 дітей). Більшість з жінок поступили сюди з дітьми, частина – на значному терміні вагітності.

Народила через дві години

Наймолодшій мамі, яка зараз проживає у центрі, лише 15 років. З її слів - вітчим та мати часто чинили на неї тиск. Приїздили сюди, але не тому, що цікавились долею доньки, а вимагали паспорт, щоб оформити кредит і забирати в неї соціальні виплати на дитину. Дівчина до центру поступила о десятій ранку, а о 12 вона вже народила малюка. Тут навчають  молоду маму, як уникати психологічного тиску, чому не можна терпіти фізичне насилля від рідних, пояснюють, як його уникати. Зараз дівчина дистанційно закінчує навчання у школі, доглядає за малюком, фахівці допомагають їй.

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі (2)
  • Ксюшка Шиманівська

    Де знаходиться цей центр.? Допомогу приймаєте?( Одяг,взуття)

    Юлия Стейскал reply Ксюшка Шиманівська

    Можно ли передать туда вещи для мамочек ? Детские вещи ? Постельное белье?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up