Освіта без світла: як навчаються діти у козятинських школах?

- В умовах сьогодення. Основним завданням шкіл перед початком навчального року було забезпечення надійних укриттів. З цим справились.
- Наразі ж постало нове випробування — уроки без світла та тепла.
- Як у таких умовах навчаються козятинські учні, які школи забезпечені генераторами та чи тепло у класах?
Уже кілька тижнів, через удари рашистів по енергосистемі України, ми живемо з аварійними та плановими відключеннями електроенергії. У попередніх публікаціях розповідали про те, як працюють магазини, аптеки, банки та АЗС у Козятині без світла. Говорили про пункти незламності, мобільний зв’язок та перевіряли актуальні лайфхаки. На часі — повідати читачам про навчальний процес без світла та інтернету. Адже школи теж потерпають від дефіциту електроенергії. Від того, є світло чи його немає, залежить якщо це очне навчання, то температурний режим у класах, а якщо дистанційне — взагалі його можливість.
— У нас, наприклад, вимикають світло за одним графіком, у вчителів (у всіх по-різному) — за другим графіком, — каже мама 8-класниці Олександри. — Буває, що по пів дня уроків немає, вчителі скидають завдання або тести. Було б краще організувати повністю очне навчання, бо наразі у нас змішане. Донька навчається два дні на тиждень у школі і це добре, що хоч так. Бо якість дистанційного, і це зрозуміло здається для всіх, бажає бути кращим.
Прокоментувати ситуацію загалом по школах громади попросили начальника управління освіти Козятинської міської ради Інну Мадей.
У селах майже всі за партами, в місті — навчання змішане
Як розповіла Інна Мадей, кількість дітей, яка може навчатися одночасно у навчальному закладі, залежить від потужності укриття. Наразі практично в усіх закладах освіти, які знаходять в сільській місцевості нашої громади, запроваджено очне навчання, а в закладах освіти міста — змішане. Яким чином це навчання організовується?
— За бажання батьків та рішення адміністрації закладу. Навчання офлайн відбувається або у визначені дні, або впроваджується змінність у навчанні, — каже Інна Мадей. Тобто, одна зміна приходить на 8.30, друга — на 12.00, але в основному навчання для всіх змін закінчується о 15.00-16.00. Зараз це стало проблематичніше, тому що виключають світло. Якщо очне навчання відбувається у закладі освіти, то організувати якісно дистанційне у зв’язку з атаками на енергетичну сферу країни, надзвичайно важко. Адже світло вимикається у всіх по-різному. Через те в кожному випадку все вирішується індивідуально. Адміністрації закладів прикладають усі зусилля, щоб організувати навчання, оскільки є певна кількість класів, де батьки хочуть, щоб діти навчалися дистанційно.
Про тепло у класах та генератори
Переходимо до температурного режиму. Як з ним у класах? Адже є такі дні, коли відключення світла відбувається чотири через дві — тобто чотири години його немає, а на дві вмикають.
— Температурний режим у закладах освіти достатній, — пояснює Інна Мадей. — Зрозуміло, що подача тепла у нічні години вирішує температуру у закладі вранці. Але на кінець четвертої години відключення світла зрозуміло, що температурний режим може знижуватись.
Запитали і про проблемну котельню, яка опалює перший садочок та Козятинський опорний ліцей.
— У першому садочку тепліше, ніж в ліцеї, — говорить Інна Мадей. — Щоб температура була достатньою, потрібно весь час підтримувати роботу котельні постійним постачанням електричної енергії або від мережі, або за допомогою генератора.
Коли вже заговорили про генератори, то дізналися, у скількох навчальних закладах вони є?
— Генератори є у двох закладах освіти, наступного тижня очікуємо ще шість, — повідомила Інна Мадей.
Поцікавились також в очільниці освіти, що будуть робити, якщо підуть сильніші морози та не буде світла?
— Будемо бачити, в нас завжди є варіант піти достроково на канікули, заклади декількох громад приймали таке рішення. Все буде залежати від температурного режиму та ситуації в енергетичній сфері.
Яке навчання наразі обираєте?
Радять створювати гнучкі графіки
Міністерство освіти і науки рекомендує школам створювати гнучкі графіки проведення освітнього процесу, які будуть підлаштовані під графіки вимкнення електроенергії. Про це повідомив перший заступник міністра Андрій Вітренко.
«Ми радимо педагогічним колективам створювати гнучкі графіки проведення освітнього процесу, які корелюватимуться з графіками відключення електроенергії у тому чи іншому закладі освіти. Це єдиний вихід, який на сьогодні існує», — сказав представник міністерства під час брифінгу. Такі ж рекомендації озвучені для інших рівнів освіти.
Натомість Вітренко зазначив, що відомство працює над різними механізмами, щоб надати дітям можливість завантажувати на свої гаджети еталонні уроки, коли є електроенергія.
Читайте також:
Договори з директорами шести наших шкіл суд визнав нечинними
Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram, Instagram та Viber.
Татьяна Дулецкая
Вера Могилевич
Елена Прус reply Вера Могилевич
Елена Прус
Елена Прус reply Елена Прус
Тетяна Костюк-Канєвська reply Елена Прус
❗Не самий гірший варіант для дітей і батьків , які хочуть навчатись в нинішніх умовах.
Це краще ніж сліпати і мерзнути у холодних школах.