ОУН, КУН і ВО ``Тризуб`` ім. Бандери підписали спільну заву про об’єднання

ОУН, КУН і ВО ``Тризуб`` ім. Бандери підписали спільну заву про об’єднання

Передбачається, що єдиний провід українських націоналістів спрямовуватиме і координуватиме діяльність цих трьох організацій.

 

Відтепер цей провід спрямовуватиме і координуватиме діяльність ОУН, КУН та «Тризуба» \ фото opir.info

Організація Українських Націоналістів (ОУН), Конгрес українських націоналістів (КУН) і Всеукраїнська організація «Тризуб» ім. Степана Бандери підписали спільну заяву про об’єднання.

Як передає кореспондент УНІАН, заяву підписали голова ОУН Богдан Червак, голова КУН Степан Брацюнь та головний командир ВО «Тризуб» ім. С. Бандери Віктор Сердулець.

Так, у заяві зазначається, що ОУН, КУН та «Тризуб», «зберігаючи історичну тяглість від часу створення у 1929 році Організації Українських Націоналістів під проводом полковника Євгена Коновальця, усвідомлюючи реальну загрозу втрати державності внаслідок агресії Російської Федерації та руйнівної діяльності п’ятої колони в Україні, дбаючи про збереження та плекання національної ідентичності України, рівноправних партнерських взаємин з країнами Європи та світу, керуючись необхідністю консолідації нації і націоналістичного руху», заявляють про створення єдиного проводу українських націоналістів.

Зауважується, що відтепер цей провід спрямовуватиме і координуватиме діяльність ОУН, КУН та «Тризуба».

«Переконані, що наша спільна діяльність сприятиме утвердженню в суспільстві світоглядних засад українського націоналізму, викладених ідеологами ОУН, становленню України як держави української нації, де українці стануть справжніми господарями своєї долі на своїй землі», - йдеться в заяві.

Після підписання Сердулець зазначив, що на сьогодні є дуже багато різних націоналістичних організацій, і «українське суспільство не знає, кому вірити». «Наше об’єднання покликане узгодити, принаймні, серед наших трьох організацій єдине бачення шляху досягнення нашої мети – української соборної самостійної держави», - сказав він.

Участь в урочистому заході взяли також голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок, голова партії «Правий сектор» Андрій Тарасенко, позафракційний народний депутат Андрій Іллєнко, а також голова секретаріату ВО «Свобода» Руслан Кошулинський, щодо якого п'ять націоналістичних партій та організацій підписали заяву про підтримку його кандидатом у президенти.

Кошулинський, коментуючи підписання заяви, висловив думку, що це сприятиме тому, що відповідні організації будуть «ще сильнішими». «Я сподіваюся, що ця спільна боротьба наповнить правильним українським змістом Українську державу», - сказав він.

На питання УНІАН щодо найближчих спільних заходів трьох організацій, Червак повідомив, що планується спільне відзначення 90-ї річниці створення ОУН (3 лютого). «Ми хочемо провести в Україні низку заходів, присвячених цій події. Це будуть виставки, це буде хода, це будуть наукові конференції. Це, так би мовити, наш пріоритет», - повідомив він.

 Просвіта ОУН Козятин

Коментарі (10)
 • Віктор Іванович

  II. Націоналістичний рух опору
  Друга світова війна посідає особливе місце в українському національному русі. Водночас цей період його історії викликає непримиримі суперечки й різне бачення подій, що розглядаються. Початок німецько-радянської війни розколов українське суспільство. Одна частина боролося проти німців, інша, передусім у західних регіонах, намагалася скористатися цим, щоб утворити незалежну Українську державу. Виразником останніх стала Українська повстанська армія (УПА), сформована наприкінці 1942 — на початку 1943 рр. Функцію організатора виконала ОУН. При цьому, слід наголосити, у формуванні УПА взяли участь усі націоналістичні течії.

  Ставлення до третього рейху і насамперед внутрішні суперечності на початку 1940 р. розділили ОУН на прихильників С. Бандери (ОУН(б)) і прихильників А. Мельника (ОУН(м)). Зробивши ставку в політичних сподіваннях на Німеччину, націоналісти прорахувались, бо не взяли до уваги «расової теорії» націонал-соціалізму щодо інших народів, а особливо слов’ян. Хоча ці сподівання були небезпідставними, бо здобули підтримку серед певного військового-політичного німецького керівництва, зокрема у В. Канаріса, А. Розенберга та інших, які допускали ймовірність утворення, безумовно під німецьким контролем, державних національних утворень в Україні, Прибалтиці, на Кавказі.
 • Вова Полічков

  Слушай, Жорик! Ты лежишь,как свинья ,уткнувшись мордою в гавно и не видишь,что над тобою небо! Бедняшка.
 • Влад Лісовий

  Жоден захід відомий як акція без ОУН в Козятині не відбувалася.А бо були Але громаді міста не відомі
 • Вова Полічков

  Гандону легче, думать не надо!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:29 У Махаринцях пайовики прогнали рейдерів photo_camera 16:59 Німці у Козятині. Новий порядок у роки окупації (1941-1943) 15:36 «Велике будівництво»: взялися за дороги Білопілля-Вівсяники та Самгородок -Вівсяники photo_camera 14:01 Посіяла мак: у Непедівці поліція виявила заборонені нарковмісні рослини Від читача 17:14 Держбюджет отримав рекордні 19,7 млрд гривень надходжень за 5 місяців 2020 року завдяки підвищенню акцизів на сигарети 13:31 Козятинським школярам придбають новий автобус 13:18 «Бачити щасливі дитячі обличчя - це велика радість» 11:27 В Козятині вшанували пам'ять загиблих земляків під час окупації міста в роки Другої світової війни 10:53 У міському будинку культури відремонтували фойє. Обіцяють взятися за площу 09:48 Коронавірус: в Україні понад 55 тисяч інфікованих. Дані по областях 08:36 «Починає цвісти вода»: про погоду у Козятині сьогодні, 15 липня 21:23 Що треба знати українському туристу, щоб безпечно відпочити?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up