Пам’ятники Козятина. Частина 1. Пам’ятник-кочівник

Пам’ятники Козятина. Частина 1. Пам’ятник-кочівник
Фото з архівів газети
  • Ми починаємо серію публікацій, в яких будемо розповідати про пам’ятники у Козятині — коли і за яких обставин вони виникли, що символізують.
  • Нині знайомимо вас із монументом, що стоїть у східній частині міста.

Ми нарахували у місті понад десять пам’ятників. Розташовані вони у різних мікрорайонах Козятина — на Талимонівці, біля вокзалу, у центрі, на ПРБ, біля училища. Встановлені вони також у різні часи — деякі з них ще радянської епохи, деякі з’явилися не так давно, тридцять, двадцять чи навіть кілька років тому.

Почнемо з обеліска у Талимонівському яру. Його відкрили у 2012 році. До цього цей  обеліск стояв у зовсім іншому місці та увіковічнював зовсім іншу подію. Та про все по порядку.

Що символізує?

Як ми вже згадували, пам’ятник, про який розповідаємо, розташований на Талимонівці, неподалік Міського цвинтаря. Раніше на цьому місці було військове стрільбище. Обеліск пов’язаний з трагічною подією в історії Козятина, що трапилася в часи Другої світової війни.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up