Парк залізничників раніше називали «Капітанкою»

Парк залізничників раніше називали «Капітанкою»
У парку багато аварійних дерев

Наше минуле. Раніше парк залізничників і парком не був. Район вокзалу, трикутник між «Західним», «Шепетівським» парками та Луговою колією – все це мікрорайон «Капітанка». Чому його так називали, достеменно нам не відомо. Але з допомогою місцевих мешканців маємо дві версії і обидві мають право на життя

У дощову погоду на «Капітанці» чи в період танення снігу завжди було багато води. Вода знаходила собі місце, неквапливо через водні капіляри стікала в річку. Так було до того часу, коли частину «Капітанки» не засипали землею.

За першою версією, «Капітанка» — це колишній спортивний майданчик, який створили самі діти. Не стандартне футбольне поле з більш рівними штангами і кривими поперечинами на обох воротах. На «Капітанці» грали у футбол і ловили карасів, там взимку каталися на лижах і освідчувались в коханні. Мешканець ПРБ,  в якого пройшло дитинство в районі «Капітанки», розповів, яку він чув версію назви цього мікрорайону.

—  Якось в один із літніх днів на «Капітанці» проходив турнір між групами залізничного училища, і капітани команд пішли дивитися поле. Поле не тільки подивилися, а й перевірили. В училище відправили кур’єра капітанів. Коли гонець прийшов в училище, його запитали, а де капітани? «Капітани — там», - відповів той. Так і виникла «Капітамка». А вже потім перейменували на «Капітанку». Які там турніри тільки не проводили! Змагання серед груп училища. Школа на школу, клас на клас, вулиця на вулицю. Зимою там проводили змагання серед лижників. 

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up