Спецтема: карантин

Пенсіонерка Надія Марчук підписала сама собі штраф

Пенсіонерка Надія Марчук підписала сама собі штраф
Саме ці кущі малини стали причиною конфлікту між сусідами

Ситуація. Пенсіонерка писала заяву, що немає сміття, а підписала протокол про адмінпорушення. Як сварка з сусідкою через малину, Надії Марчук вилилась у штраф, та чому вона звинувачує чиновника в обмані.

У редакцію газети «RIA-Козятин» надійшов лист від 76-річної пенсіонерки провулку Лісового Надії Марчук. у ньому літня жінка повідомила, що 2 жовтня цього року до неї приходив працівник міської ради з благоустрою Олег Коломієць. Його візит був пов’язаний зі скаргою, яку написала на неї сусідка Юля. Скаржниця була незадоволена, що біля паркана пенсіонерки ростуть кущі малини. Крім розбірки з малиною, чиновника цікавило, чи уклала Надія Марчук договір з комунальним підприємством «Чисте місто» на вивіз сміття. Коли пенсіонерка сказала, що у неї не буває сміття, гість з міської ради сказав, щоб та написала заяву. Та замість аркуша паперу дав пенсіонерці бланк акту адмінпорушення. 

Через два тижні, 16 жовтня, Надія Марчук отримала повідомлення з міської ради, в якому йшлося про те, що вона має прийти 18 жовтня на засідання адмінкомісії. 

— Я прийшла на те засідання і ще навіть не встигла сісти, як була ошарашена заявою голови адмінкомісії про накладання на мене штрафу в розмірі 340 гривень. За те, що я не заключила з комунальним підприємством «Чисте місто» договору на вивіз сміття, – каже пенсіонерка. – Голова адмінкомісії сказав, що я була попереджена. Але ні усного, тим більше письмового попередження мені ніхто не надавав. 

Тільки на адмінкомісії наша співрозмовниця дізналася, що заява, яку вона писала 2-го жовтня, виявилась підписанням адмінпротоколу про адмінпорушення. Пенсіонерка вважає, що такими діями комунальник, скориставшись необізнаністю літньої жінки, нічого не пояснюючи їй, обманув її. А вона замість пояснення, що у неї сміття немає, підписала адмін папірець про стягнення штрафу.

Надія Марчук вважає, що обов'язкове укладання договору з «Чистим містом» - це перебільшення повноважень комунальним підприємством. Мовляв, будь-який мешканець приватного сектору зі своїм сміттям може розібратися на свій розсуд. 

–  Мені 76 років, – далі розповідає наша співрозмовниця. – Я маю 28 років робочого стажу. Звільнена з роботи за станом здоров’я (ст. 40 КЗОТ України). Отримала пенсію 1700 гривень, з яких левову частину витрачаю на ліки. За браком коштів, я не можу лягти в лікарню, щоб підлікуватися. Не маю я грошей на вивіз сміття. Тому змушена відмовитися від такої послуги.

– Надіє Леонідівно, але ж сміття все одно є. Куди ви його відносите? 

– Його у мене немає, – відповідає пенсіонерка. – Городина, яблука, все, що гниє, я сиплю в компостні ями і діжки для перегною. Що не гниє – скидаю в яму для помиїв. Консервів та газованої води не вживаю. Куди дівати поліетиленові пляшки та металеві банки, проблем не маю. Тому що такого сміття у мене немає. Мабуть, теперішня місцева влада вирішила мене, стару хвору пенсіонерку, зжити зі світу своїми методами. Сміття я нікуди не викидаю. А прийняти чи відмовитись від адмінпослуги комунальників моє право. І чому я повинна заключати договір з «Чистим містом» за 16 гривень на місяць, коли в мене може зібратися відходів за півроку маленький пакетик. Я його можу й в плиті спалити. 

«Сміття все одно є і всі це добре знають»

За коментарем ми звернулися до керуючого справами виконавчого комітету міської ради Сергія Заїчко.

– Я пам’ятаю те засідання і поведінку Надії Марчук. На адмінкомісії так себе не ведуть, – каже він. –  Наприклад, мешканці 8 Гвардійської попросили в комісії два дні на усунення недоліків. Через два дні вони принесли підписаний з «Чистим містом» договір про вивезення побутових відходів. Їх ніхто не штрафував і вони спокійно пішли додому. Триста сорок гривень, це мінімальний штраф. Вона своєю поведінкою заслуговувала на більший.

– Надія Марчук каже, що у неї немає сміття.

— Усі так кажуть, але сміття все одно є, і всі це добре знають.

– Чи є якась процедура, за якою можна штраф скасувати? Надія Марчук хворіє. Більша половина її статків йде на лікування. Вона запевняє, що грошей, щоб укласти договір, у неї немає.

— Від нас, адмінкомісії, це вже не залежить. Матеріал ми передали на виконком. До неї навідається комісія з виконкому. Якщо комісія не знайде причин для штрафу, він може бути відмінений. Якщо Надія Марчук буде зухвало вести себе, як вела вона себе на адмінкомісії, то штраф їй доведеться платити.


Зустрілися ми ще з однією стороною конфлікту, сусідкою Надії Марчук пані Юлією, щоб дізнатись, з чого почався конфлікт?

— До мене приходять мої знайомі і запитують: «Юля, що це в тебе з одного боку квіти ростуть, а з іншого боку якійсь патики тирчать?» Я їм пояснюю, що це не мої патики, то моя сусідка так додаткові штахети ставить, а вони падають і валяються, а я люблю, щоб у дворі було прибрано.  

У спілкуванні з пресою обидві співрозмовниці в своїх розповідях мали переконливий вигляд у своїй правоті. Тому особисті образи Юлії та Надії Леонідівни винесимо за дужки. У їхніх стосунках, хто більше правий, а хто більше винуватий, зможуть розібратися хіба що юристи.

  . 

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up