Переселенка з Чорнобиля: «Бігли від нас, як чорт від ладану, як від прокажених»

Переселенка з Чорнобиля:  «Бігли від нас, як чорт від ладану, як від прокажених»

Тисячам людей під час страшної чорнобильської трагедії довелось, покинувши все нажите, переселятись з насиджених місць. У них в одну хвилину все життя перекреслив вибух на атомній станції. Ніна Петрик, ліквідатор І категорії, народилася в селі Залісся, що в трьох кілометрах від Чорнобиля. 

В 1983 році Ніна вийшла заміж за весельчака Володимира, що працював висотником на атомній станції в Прип’яті. Молоде подружжя мешкало в Ніниної бабусі в Чорнобилі. Незабаром в них знайшлася донечка Юля. Все було добре. Жінка працювала швеєю в місцевому побуткомбінаті, а Володимир за станом здоров’я (почав підвищуватися тиск) звільнився з атомної та влаштувався на заправку, що знаходилась буквально в трьохсот метрах від колишньої роботи. І раптом все перекреслив вибух на атомній станції.

Одного ранку Ніна ніяк не могла дочекатися Володю з нічної зміни. Саме в ту ніч стався вибух на атомній і з Прип’яті не ходили автобуси, тому йому довелося йти додому більше десяти кілометрів пішки. Через рідне Нінине Залісся проходила дорога до атомної, на ній одразу з’явилося багато військових та пожежних машин.

— Що таке радіація ми тоді просто не знали, — розповідає Ніна, — але страшно було дивитися на пожежників, яких везли з Прип’яті із закритими закривавленою ватою носами та вухами.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up