Перевізників «двійки» візьмуть на контроль

Перевізників «двійки» візьмуть на контроль

Процес запущений. Відповідно до договору між управління ЖКГ і перевізниками, за всіма графіками стоять по два автобуси. За словами начальника ЖКГ Євгена Малащука, на маршрут відправлять перевірку. Якщо буде складено три акти порушень за один  місяць — договір розривається і оголошується новий конкурс

 

Ситуацію з міськрайонним маршрутом автобуса №2 взяли під контроль. У публікації в минулому номері «RIA» «Дві двійки ходити не буде» йшлося про те, що пасажири скаржаться на малу кількість автобусів, бо перевізники відмінили один рейс через його збитковість. Рейс має два перевізники: один Дмитро Антонюков (по місту), другий — Анатолій Сульжук (на село Козятин та Іванківці).

«Це самоуправство»

За словами начальника ЖКГ міста Євгена Малащука, з приводу перевізників відбувається конкурс — затверджуються схеми маршруту, кількість транспортних засобів і поїздок. 

На запитання: «То чи буде ходити знову дві «двійки»? - Євген Малащук відповів наступне:

— У договірних відносинах все чітко прописано. Є постійно діюча комісія, куди входять представники громади, депутатського корпусу та управління ЖКГ, яка має повноваження перевіряти роботу перевізників. Я вважаю це самоуправством. Тому що перевізники нам жодним листом не повідомили про відміну маршруту. Вони нам давали відповідь, про те, що техніка в ремонті. Відповідно до того, що в нас в договорі і по всіх графіках стоїть два автобуси і дотримання графіка є основним пріоритетом для роботи комісії і для людей, які чекають маршрутку, ми будемо відправляти перевірки. Затримка за графіком автобуса має бути не більше 2-3 хвилин, а рейсів 2, так як було в конкурсних вимогах. Якщо буде складено три акти порушень за один  місяць, ми з даним перевізником розриваємо договір і оголошуємо новий конкурс.

Оксана Роман каже, що один рейс двійки не влаштовує. Особливо в часи пік. Крім того, автобус їздить на 9-ту школу, і це не зручно пасажирам

Відслідкують завантаженість

— Чому в одного маршрута два перевізники?

— Це стара монопольна система організацій перевезення пасажирів. Чому? У нас на 3, 1, 4 маршрутах зайшли нові перевізник. По цих рейсах на даний момент зауважень немає. Антонюков — це один із тих, хто працює протягом багатьох років і вже так склалось під людську потребу, що один маршрут на місто і район. Людям, в принципі, при подальшому об'єднані територіальних громад так має  бути зручніше. Але ми можемо затверджувати графіки маршруту по місту, а район — по району. Другий момент, якщо буде потрібно, комісією буде відпрацьовано завантаженість «двійки». Тому ми розуміємо і перевізника. Якщо все літо автобус відїздив пустий… Можливо будемо робити сезонні рейси. Є така практика, що пускають менші автобуси, але вони частіше ходять, під завантаження. Це все буде обговорено.

Перевізники теж скаржаться

У свою чергу Євген Малащук додав, що від перевізників теж надходять скарги. Як приклад, в місті затверджено місця, де зупиняється громадський транспорт. Є зупинки на вимогу, а є й стаціонарно облаштовані. І часто водії зупинялись без знаків, через що їх штрафувала поліція.

— Ми не стоїмо осторонь цих проблем, — продовжує пан Євген. — Поставили на автобусних зупинках знаки. Доставляємо три нових зупинки євростандарту. Скляних гарних (на вулицях Пилипа Орлика, Ярослава Мудрого і Григорія Сковороди). Там, де є кишені і тротуари, все для зручності як перевізників, так і пасажирів. Що можемо, те робимо. Громада має звикнути до того, що автобус зупиняється там, де є знак, а не біля кожного перехрестя. Для безпечної організації дорожнього руху.

Максим часто їздить другим маршрутом. Переконаний, що рейсів не вистачає

Коментує головний спеціаліст управління регіонального розвитку РДА Тетяна Атаназевич.

— Даний перевізник їздить за маршрутом «Козятин-Іванківці-Козятин-Бродецьке», — каже Тетяна Атаназевич. — Анатолій Сульжук виїжджає всі маршрути, які прописані в договорі за розкладом руху автобуса, затверджені організатором регулярних перевезень головою Юрієм Слабчуком та погоджені з правоохоронними органами. У районі діє комісія з питань організації перевезення пасажирів автомобільним транспортом у Козятинському районі, тому у разі виникнення звернень та скарг, будемо комісійно все перевіряти.

Нагадаємо:

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (1)
  • Аліна

    Але крім того, що курсує один автобус інколи навіть і його немає! Всередині цього тижня рейсу на 16.00 від училища не було. Люди діставалися до дому хто чим,а на вулиці не літо!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up