Під грифом «цілком таємно»: таємниці родовища алмазів біля Сестринівки

Під грифом «цілком таємно»: таємниці родовища алмазів біля Сестринівки
Сергій Сиваківський влаштував екскурсію сестринівськими полями, де 160 мільйонів років тому впав метеорит
  • Алмазна знахідка. Унікальна своїми магнітними аномаліями місцина біля Сестринівки може стати цікавим туристичним маршрутом.
  • Ми поспілкувалися з одним із першовідкривачів «Західної ударної структури» та дізналися цікаві факти, які відкрилися під час геологічних досліджень

Про метеоритний кратер під назвою «Ударна структура західна», його походження, розташування та цінність розповів козятинчанин Сергій Сиваківський, родом із Сестринівки. Він влаштував пізнавальну екскурсію землями сестринівської громади. Виявляється, на пагорби, де нещодавно зібрали пшеницю, більше 160 мільйонів років тому впав метеорит. Брила, вагою понад 100 тисяч тонн, летіла зі швидкістю 15 кілометрів за секунду і врізалася в землю. Внаслідок  удару утворився величезний кратер, розміром 2,3 на 3,2 кілометра. Цінністю кратеру є поклади родовищ технічних алмазів. Вони знаходяться в його центрі, на глибині 40 метрів. Місцеві люди про таке природне диво не чули і не зовсім вірять в нього. А дарма. За словами Сергія, там можна облаштувати туристичну зону, таким чином зробити Сестринівку відомою далеко за межами району та області. 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up