Плату за газ розділяють на дві платіжки

Плату за газ розділяють на дві платіжки
Платежі за доставку розраховані на цілий рік. У «Вінницягаз» радять платити за декілька місяців одним платежем, щоб споживачі зекономили на комісії у банку

Як абонплата. Січневий рахунок за газ надішлють у двох платіжках. Нацрегулятор виділив плату за розподіл з загального тарифу, яку даватимуть в окремій квитанції. Газовики розповіли, за якою формулою рахуватимуть цю плату та який її орієнтовний розмір

 

Наприкінці 2019 року Нацрегулятор вирішив виділити плату за розподіл газу з загального тарифу. І з січня козятинчани почнуть отримувати дві платіжки за газ: окремо за блакитне паливо і за його розподіл (далі — доставка).

— Це є наступним етапом у реформуванні ринку газу, що стартував у 2015 році. З того часу «Вінницягаз» не продає газ, а доставляє його до споживачів і обслуговує мережі. Продажем займається «Вінницягаз збут», — каже речниця «Вінницягазу» Лариса Логінова. — Тариф за доставку газу не є новим. Споживачі його платили у складі загальної ціни на газ. Крім того, люди вже мають типові договори на розподіл та постачання газу, які є окремими документами.

Вінницькі газовики повідомляють, що нова ціна доставки буде розраховуватися індивідуально для кожного споживача (bit.ly/386rkEo). Нацрегулятор затвердив і формулу, за якою рахуватимуть плату розподілу газу. У неї входять:

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up