Поради власникам собак на період карантину від ветеринара

Поради власникам собак на період карантину від ветеринара
  • Чим безпечно обробробляти собаці лапи?
  • Чи можна захворіти на коронавірус від домашнього улюбленця?
  • Чи справді у власників тварин кращий імунітет?
  • Як підготуватися на випадок, якщо хтось у сім’ї захворіє на COVID-19 і через самоізоляцію не вийдеш із чотирилапим на прогулянку?
  • Про все це ми поговорили із ветеринаром Марією Свінціцькою.
     

Через пандемію коронавірусу власники собак, що мешкають у квартирах, зіштовхнулися з кількома проблемами. Перш за все, це обробка лап, адже тварина постійно виходить на вулицю. І якщо ми взуваємо взуття і, приходячи додому, його знімаємо, то у собаки забруднюються лапи, а звичайна вода мікроби не змиває. А ще треба приготувати план «Б» на випадок, якщо хтось у сім’ї захворіє. Бо тоді собаку буде неможливо вигуляти. Крім того, треба запастися харчуванням. Своїми порадами з цього приводу поділилася Марія Свінціцька, місцевий ветеринарний лікар.

— Чим можна собаці обробити лапки?

— Обробка лап стосується не лише тієї ситуації, що склалася зараз. Це стосується повсякденного життя. Зазвичай ті собаки, які живуть у квартирах, люди їм обробляють чимось лапи. Дуже часто стикаюся з тим, що обробляють лапи звичайним милом. Тобто взяли мило, намилили лапи, змили, і таким чином позбавляються проблеми брудних лап.

Але треба орієнтуватися на те, що призначено конкретно для тварин. Якщо якийсь гель чи шампунь призначений для людини, ним не треба користуватися. Тому що у нас різний pH-шкіри і це все може призвести до дерматитів. Навіть у нас якщо постійно обробляти руки милом, вони пересихають. Нам доводиться користуватися зволожуючими засобами. У собак ще гірше.

Тому краще в такому випадку користуватися косметичними шампунями для собак. Вони у широкому доступі, не коштують великих грошей. Але наголошую на тому, що має бути саме косметичний шампунь. Тому що є і протипаразитарні.

Якась повинна бути миска з водою біля дверей, щоб собака в квартиру не бігла і не несла бруд. Промили шампунем лапи — на цьому все. Цієї піни і діючих речовин достатньо, аби змити бруд.

— Тобто, антисептиком теж не бажано користуватися, якщо мова йде про обробку лап?

— Ми можемо помітити по своїх руках — корли ми користуємося антисептиком, шкіра так само пересихає. Якщо люди хочуть обробляти антисептиками — будь-ласка. Але після цього потрібні бути якісь зволожуючі бальзами для пучок лап. Тому що вони так само тріскаються. Але я думаю, що потреби обробляти лапи антисептиком немає. Тому що шкіра — це орган імунної системи. Наша шкіра, так само, як і в собак, несе функцію імунного захисту.

— А як щодо господарчого мила? Кажуть, воно добре вбиває мікроби.

— Дуже багато людей миють господарчим милом, але я не рекомендую. Тому що воно дуже агресивне. Навіть якщо ви двічі на день помиєте собі руки з господарчим милом і нічим їх не обробите, через тиждень у вас будуть руки мати абсолютно не привабливий вигляд.

— Багатьох цікавить питання, чи можуть собаки і коти, які виходять на вулицю, принести коронавірус?

— Зараз викидають масово тварин. Тому що люди думають: «О, в мене собака, а раптом вона переносить коронавірус!» Але сказати, що тварини несуть конкретну загрозу, не можна.

По-перше, немає конкретних даних про те, що собака захворіла саме тим штамом коронавірусу, на який хворіє людина. Офіційних даних немає навіть в іноземних джерелах. Коронавіруси — це дуже широкий спектр вірусів. Не можна їх брати під одну лінію. Людина хворіє на вірус, збудником якого є Sars-Cov-2, у тварин зовсім інший збудник. Хвилюватися з цього приводу немає сенсу.

По-друге, у нас є дуже багато спільних хвороб, але COVID-19 це не стосується. Наприклад, той же лептоспіроз (хвороба, що викликає ураження серцево-судинної та нервової систем, нирок, печінки — авт.), сказ. Сказ, мені здається, найстрашніша хвороба, але ми, люди, нехтуємо нею. Але якщо за твариною дивляться, якщо вона щеплена, відповідно, у неї зменшується ризик того, що вона підчепить щось сама і перенесе це людині. Переважна більшість хвороб наших і їхніх не пересікаються.

— Чи правда, що у власників домашніх тварин кращий імунітет і у них менший ризик захворіти?

— Це так. Навіть дитина не має бути стерильною в плані імунітету. Вона має з дитинства набирати на себе трошки бруду. Для того, щоб імунна система давала адекватну відповідь на зовнішні атаки.

— Якщо у сім’ї хтось захворіє на коронавірус і усі перебуватимуть на самоізоляції, як бути з тими, у кого є собаки? Їх же потрібно вигулювати. Що б ви могли порадити з цього приводу?

— У переважній більшості ті люди, які живуть у квартирах, тримають маленьких собак. Наприклад, йоркширських тер’єрів. Дуже рідко тримають у квартирі вівчарку. Як би я робила особисто? У мене була б так само собака обмежена у виході на вулицю. Поясню, як це зробити. Можна організувати, щоб маленька собачка ходила акуратно на пелюшки.

Якщо є обмеження для сім’ї у плані виходу на вулицю, це стосується і домашніх улюбленців. Поясню, чому. Можливо, собака не несе загрози, але якщо люди контактують з собакою, людина пчихає, кашляє, на тварину потрапляють мікрочастинки слини. У такому разі якщо тварина перебуває в епіцентрі хвороби — тут під питанням. Можливо вона і становить деяку загрозу для здорових людей, поки вона не викупана, якщо шлях передачі вірусу — контактний.

А ті хто, живе з великими собаками — це переважно приватна територія. Там така проблема не стоїть. Собачка собі гуляє.

— А як із харчуванням? На такий випадок краще купувати те, що можна заморозити, чи віддавати перевагу сухим кормам?

— Це стосується індивідуально собаки, того, що вона може споживати. Це можуть бути і сухі корми. Жодної загрози для собаки вони не несуть. Якщо нормальний, дорогий корм і собака його споживає, то проблем немає. Можна взяти собі мішечок корму і нехай про всяк випадок буде. Якщо собака відмовляється їсти сухий корм, це може бути натуральна їжа у замороженому вигляді. Це вже залежить від вподобань і вимог улюбленця. Тому що є деякі собачки, які потребують відповідної дієти.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up