Повернувся швидкісний контроль на дорогах

Повернувся швидкісний контроль на дорогах

До яких обмежень потрібно готуватися водіям

У перший час контроль буде здійснюватися в ручному режимі, за допомогою звичайних радарів.

Проте, як повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, Верховна Рада в найближчий час повинна проголосувати за ухвалення закону про автоматичну фіксацію порушень правил дорожнього руху. І тоді швидкісний контроль на дорогах запрацює в повному обсязі. У міністерстві вже передбачені кошти на купівлю необхідних пристроїв для фіксації порушень.

Які обмеження швидкості потрібно дотримуватися?

З 1 січня 2018 року розпочали діяти нові обмеження швидкості: швидкість руху автотранспорту в населених пунктах не повинна перевищувати 50 км/год.

Обмеження швидкості до 50 кілометрів на годину діє не тільки у великих містах, а й більш дрібних населених пунктах, якщо їх назва нанесена на білому тлі. Якщо назва села написана на синьому тлі, то зменшувати швидкість до 50 км не обов'язково. Однак слід врахувати, що в маленьких селищах пішохідної частини дороги іноді просто немає, і люди ходять по узбіччю автомобільної траси.

У житлових і пішохідних зонах швидкість руху автотранспорту не повинна перевищувати 20 км/год.

Поза населеними пунктами швидкість може бути вище. На всіх дорогах і на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47, дозволяється рух зі швидкістю:

Автобусам (мікроавтобусам), які перевозять організовані групи дітей, легковикам. Автомобілям з причепом і мотоциклам — не більше 80 км/год.

Транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років, — не більше 70 км/год.

Вантажним автомобілям, що перевозять людей у ​​кузові, і мопедам — не більше 60 км/год.

Автобусам (за винятком мікроавтобусів) — не більше 90 км/год.

Іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, позначеній дорожнім знаком 5.1 — не більше 130 км/год, на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, відокремленими одна від одної розділювальною смугою — не більше 110 км/год, на інших автомобільних дорогах — не більше 90 км/год.

Хто може перевищувати швидкість?

Згідно з правилами дорожнього руху, перевищувати обмеження по швидкості можуть водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. При відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.

У квітні Кабмін закликав Раду збільшити штрафи за перевищення швидкості до 3400 грн, але рішення так і не було прийняте.

Вероніка ЛЮБІЧ

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up