Привезли 250 кілограм коропа та малька білого амура. Водокачка обзавелась переселенцями

Привезли 250 кілограм коропа та малька білого амура. Водокачка обзавелась переселенцями
  • Їдучи в середу, 24 листопада попід водокачку помітили, що біля водойми припаркувався білий бус, а у воді стоять чоловіки з підхватами та відром.
  • Цікавість взяла своє,а якщо відверто то думали, що серед білого дня на незаконному вилову риби впіймали браконьєрів та помилилися.

Коли під’їхали ближче то помітили, що це рибалки Козятинського риболовного клубу підхватами з дна виловлюють листя, а відром набирають воду в бідон. 

Запитуємо у Юрія Стасевича, що це у вас за рибний ритуал, чи якась процедура для риби?

— Ця процедура називається підготовка до зариблення, — каже пан Юрій.— Приїжджайте в 3-и години дня будемо у водокачку рибу пускати.

 — А навіщо щоб зарибнити  водокачку треба чекати до 15 години?

 —Так риби ще немає ми по неї тільки поїдемо, —  відповідають рибалки, — і розповіли яким складним є процес зариблення. Спочатку готують ємність для перевезення риби. Як правило в рибалок Козятинського клубу рибалок — це спеціальний мішок. При зарибленні влітку іноді воду доводиться охолоджувати за допомогою льоду  В цю пору року великої різниці немає з якого водойму вода лиш би була не з крана тому, що в такій воді  дуже мало кисню, а вода з крана може збільшити ризик загибелі риби від температурного шоку. Тож ми коли їдемо купувати рибу завжди воду беремо з собою. Послухавши цікаву розповідь ми поїхали по своїх справах, а близько 15-ї приїхали знов.

 Рибалки вже були на місці тільки пришвартовували свого залізного коня в одній із заток водокачки.

Розповідає бухгалтер Козятиського клубу рибалок Максим Ільчук

— Привезли 250 кілограм коропа різних розмірів та малька білого амура. Весь зарибок 50 гривень за кіло. Весною  запустили щуку. Щука дорожче 70 гривень за кілограм. Влітку ще запустили 4-и тисячі малька щуки. Планували запустити товстолоба та не потягнули фінансово. Товстолоб — це прісноводна риба із сімейства коропових, яка швидко зростає Тільки платоспроможних в цьому році є всього 64. Порівняно з роком минулим платоспроможних було 80.

— Максим, розкажіть за білий амур і за рибу яка є у водокачці?

— Що за неї можна розповідати. Білий амур це — риба сімейства коропових, яка може  досягати ваги 30 кг і рости більше метра. Амур дуже швидко росте має смачне, соковите м'ясо і риба не вибаглива до умов утримання. Короп - всеїдна прісноводна риба з дуже смачним і ніжним м'ясом. Розводимо для риболовлі.

Щука - прісноводний хижак, у якого дуже смачне і цінне м'ясо. Щуку  розводимо як санітара водокачки. Вона виїдає неповноцінних мальків і хвору рибу. Цікава у рибалок охота на щуку.

Судака мало — це також  хижа, промислова риба у якій не жирне, але поживне м'ясо  . 

Поки говорили з Максимом рибалки як стрічкою конвеєра з мішка випустили всю рибу. Одні екземпляри пішли на глибину деякі занурившись в листя стояли біля берега, але як пан Юрій провів по дну раз підхватом мальки коропа та амура пішли на глибину.

Наостанок ми у рибалок запитали хто з них найбільшу в цьому році рибу зловив. Виявляється, що рибалки котрі здають гроші з вудками мало ходять. Юрій Стасевич тільки пам’ятає, що з 1992 року рибалив на водокачці 2 рази. Максим каже, що рибалив більше, тільки коли закидав спінінг не пам’ятає. Георгій розповів, що був тоді коли на водокачці було рибалок стільки, що не було де самому сісти. А! Юрій каже:

— Яка риболовля коли була якась вільна година, то латали трубу. Зараз любо глянути навіть води у водокачці більше стало.

Пожартували самі над собою та й кажуть — зробимо все на водокачці тоді й з вудками посидим

keyboard_arrow_up