Проблеми при знятті з реєстрації тих, хто закордоном

Проблеми при знятті з реєстрації тих, хто закордоном

Стала проблема у багатьох козятинчан отримати субсидію, якщо хоча б одна людина, яка зареєстрована в домогосподарстві, постійно працює за кордоном. У такому випадку департамент соціальної політики радить виписувати таких членів сім'ї, якщо люди бажають отримати субсидію.

У екслюзивному інтерв’ю газеті “RIA-Козятин” начальник Управління "Центр надання адміністративних послуг у м.Козятині" Оксана Бортняк розповіла, що для цього потрібно зробити.

За словами Оксани Сергіївни, ч.1 ст.6, ч.2 ст.7 Закону, пп. 4, 24 Правил передбачають, що реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання. Іншими словами, у разі «прописки» за новою адресою не потрібно попередньо окремо подавати документи про «виписку» зі старої адреси.

— У який строк після зняття з реєстрації («виписки») необхідно зареєструвати нове місце проживання («прописатися»)?

— Відповідно до ч.1 ст.6 Закону та п.4 Правил особа зобов’язана зареєструвати своє місце проживання протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації попереднього місця проживання та прибуття до нового. Про цей строк можна не думати, якщо, як зазначалося вище, здійснити реєстрацію за новим місцем проживання одночасно зі зняттям з реєстрації за старою адресою.

— А новонароджені?

— Новонароджена дитина має бути зареєстрована за місцем проживання батьками протягом 3 місяців з дня державної реєстрації її народження.

— Які документи необхідно подати для зняття з реєстрації місця проживання

— У випадку, коли зняття з реєстрації місця проживання здійснюється окремо (тобто не одночасно з «пропискою») відповідно до ст.7 Закону, п.26 Правил подаються:

  1. Документ, який є підставою для зняття з реєстрації.

Найчастіше таким документом є заява. Також у відповідних випадках це може бути свідоцтва про смерть; судове рішення про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; інші документи, які свідчать про припинення підстав на право користування житловим приміщенням (наприклад, закінчення строку дії договору оренди житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (для гуртожитків на час навчання), відчуження житла).

2. Документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання;

Найчастіше це паспорт громадянина України. Також, такими документами можуть бути тимчасове посвідчення громадянина України; посвідка на постійне або тимчасове проживання; посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист. Якщо питання стосується дитини у віці до 16 років – подається свідоцтво про народження.

3. Квитанція про сплату адміністративного збору.

4. Військовий квиток або посвідчення про приписку (лише для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

5. Документ, що підтверджує повноваження особи як представника та документ, що посвідчує особу такого представника (лише у разі подання заяви не особисто, а представником. Наприклад, нотаріальна (або прирівняна до неї) довіреність.

Найчастіше таким документом є нотаріальна (або прирівняна до неї) довіреність).

Цей пункт не поширюється на випадки, коли документи про реєстрацію подаються батьками або усиновлювачами малолітньої дитини.

— На що необхідно звернути увагу при знятті з реєстрації дітей?

— У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами, зняття з реєстрації місця проживання дитини, якій не виповнилося 14 років, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, (тобто необхідний візит обох батьків до органу реєстрації) або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування.

— Якщо довіреність видана іноземною мовою?

— Обов'язково потрібно робити переклад на українську мову.

— Як оформляти довіреністі з-за кордону?

— Можна в українському Консульстві. Даний варіант самий простий і зручний. Все що потрібно - звернутися в українське дипломатичне представництво і Вам зможуть надати документ відразу на українській мові. Цю довіреність можна використовувати на території України. Додатково засвідчувати її не потрібно. Також, врахуйте, що такий документ можуть отримати тільки громадяни України.

— Якщо ж оформляти у нотаріуса?

— У місцевого нотаріуса варіант більш витратний і тривалий. Там можуть оформити документ на державній мові країни, в якій перебуває людина. Далі на довіреність потрібно буде поставити апостиль або легалізувати через консульство (в залежності від країни). Після цього треба переслати документ нам, ми його переведемо на українську мову і засвідчимо нотаріально. Маючи такий пакет документів, ми зможемо представляти Ваші інтереси в Посольствах або отримувати дублікати документів.

— Який зразок такої довіренорсті?

— Зразок наступний:

Місто _________, « ___» ____________ 2018 року.

Я, ПІБ__________ (народилася ________року; паспорт _____, виданий _________року; ідентифікаційний номер за ДРФО України - _______), що проживаю в місті __________, на вул._________, буд.______, кв.______, попередньо ознайомлена нотаріусом з загальними вимогами, додержання яких є необхідним для чинності правочину, повністю усвідомлюючи значення своїх дій та згідно вільного волевиявлення, котре відповідає моїй внутрішній волі, на підтвердження та на виконання умов укладеного з представником договору доручення, цією довіреністю уповноважую ПІБ_________, котра проживає у місті ____________, на вул._______, буд._____, кв._______, представляти мої інтереси у відповідних органах реєстрації міста _____________ з питань зняття мене з реєстрації місця проживання за адресою: місто ____________, вулиця _____, будинок № ______ , квартира № ______, а також: з питань реєстрації мого нового місця проживання за адресою: місто ____________, вул._______, будинок № _______, квартира № _____.

Для цього ПІБ__________ вправі: подавати будь-які заяви, що стосуються виконання зазначеного у довіреності, та обґрунтовувати викладені в них прохання і побажання; наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникатимуть у ході реалізації довіреності, які передбачені законодавством; одержувати будь-які довідки, рішення та/чи інші документи, які випливають із цієї довіреності та/чи пов'язані із нею; подавати на реалізацію документи, видані та/ чи оформлені на моє ім'я (для мене) за цією довіреністю; при наявності помилкових відомостей про особу під час реєстрації - ставити питання про внесення змін до реєстраційного обліку (перереєстрації); здійснювати від мого імені оплату наданих послуг та/чи сплачувати державне мито або інші необхідні платежі; вчиняти інші дії, передбачені чинним законодавством України для такого роду уповноважень, та які на думку представника будуть доцільними для правильного і ефективного виконання цієї довіреності.

Довіреність видана без права передачі наданих повноважень третім особам строком на шість місяців, і діє до _____   ___________ року.

Зміст ст. ст. 244 245, 247-250 Цивільного кодексу України щодо поняття довіреності, її форми, строків, припинення представництва за довіреністю, скасування довіреності та відмови представника від вчинення дій, які були визначені довіреністю, мені нотаріусом роз'яснено.

Підпис: Посвідчувальний напис нотаріуса

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot\

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:06 Шлях до свободи: історичний серіал про становлення України play_circle_filled 18:03 Розважалися та говорили на серйозні теми: у будинку культури пройшов дитячий захід photo_camera 17:01 Забив до смерті, а тіло закопав у кущах. За вбивство засудили жителя нашого району play_circle_filled photo_camera 15:02 У запеклих боях за Україну загинув 29-річний військовий з Самгородоцької громади photo_camera Від читача 11:09 Запрошуємо на тренінг «Медіаграмотність у віртуальному світі. Інформаційна гігієна: як не потрапити у пастку дезінформації» 14:42 Учні Кашперівської гімназії віддали свої гроші для допомоги хлопцям із ЗСУ photo_camera 13:59 Центр матері та дитини отримав побутову техніку та обладнання photo_camera 12:53 Наші захисники-земляки потребують допомоги. Необхідні кошти на вантажівку photo_camera 11:43 Де дивитися графік відключення світла у Хмільницькому районі photo_camera 11:00 Центр міста гуде від генераторів. Чи шкодить це нашому здоров'ю? 09:58 Стовпчики термометрів опустяться до -11. Коли козятинчанам чекати морозних днів? photo_camera 08:45 Зберігайте спокій. На Писарівському родовищі сьогодні лунатимуть вибухи play_circle_filled 08:22 Робіть добрі справи, але не позичайте грошей: прикмети та забобони 3 лютого 07:51 Вимикатимуть не всі оселі. Графік погодинного відключення світла на 3 лютого photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up