Пузиреве кіно з шубертами

Пузиреве кіно з шубертами

На сайті міської ради в котрий раз повідомили, що якісь вандали намагаються витягти саджанець черемхи, що посадили біля будинку 23 на вулиці Грушевського. Міське керівництво зауважує, що це вже третій випадок, коли хочуть вкрасти саджанець з мелодійною назвою Шуберт.

Вандалізм, це дійсно погане явище. Тільки давайте спочатку розберемося, хто такі вандали? І де вони взялися в тихенькому миролюбивому Козятині? Було в міському сквері, що хтось забрав голову Пушкіна. Так може то й не вандалізм, а якась чуйна людина не могла дивитися, як козятинська культура знущалася з бюсту поета. Якщо й повірити міським чиновникам, що до “шубертів” підходили нічні гості, то це виглядає, як крадіжка. І не більше. От тільки, чи мала місце крадіжка із саджанцями черемхи, можна й подискутувати.

Будемо апелювати фотознімками, які розмістила на сайті міська рада. Як акт вандалізму, розміщають на фото дерево, яке нібито хтось намагався відкопати. На фото чітко видно, що це не момент чийогось злого умислу з видалення дерева з лунки — це момент посадки дерева (саджанець з землею витягли з горщика і посадили). Якщо придивитися уважно, то можна помітити, що в момент садіння дерев ще була зеленою рослинність навколо лунки, а коли 18 шубертів посадили, то рослинність затоптали і вона від спеки моментом вигоріла. Це чітко видно з іншого фото сайту міської ради. Якщо черемху намагалися вкрасти, то лунку-ямку (ми бачимо на фото) можна було вигребти маленьким совочком чи рукою. Невже в нашому місті знайшовся якийсь археолог, що вміє так у лунці копати? Якщо так, то як йому вдалося при копанні в ніч чи навіть при місячному освітленні, не оголити коріння дерева? З того, що є на фотокартках, випливає, що ніякого вандалізму не було або не ті фото на сайті розмістили.

І для чого цей обман містянам? Спрацювати на випередження. Знайти виправдання, якщо “шуберти” засохнуть.

Міське начальство може заспокоїтись і не розміщувати на своєму сайті неправдиву інформацію. Адже “шуберти” були висаджені з горщиків і літня спека деревам не загрожувала. Що буде з ними далі, час покаже.

Тільки виникає ще одне питання: яка була потреба купувати дорогі саджанці черемхи в горщиках влітку? Невже не можна було зачекати осені? Купити дешеві дерева, коли спаде з них листя. Чи так комусь хотілося чимось здивувати мешканців міста? Людей дивувати не потрібно. Вони хочуть бачити владу, яка не викидає гроші громади на вітер. І не плутає міський бюджет з касою продавців, що продали “шуберти”. Тільки іноді буває, що покупець з продавцем б’ють по руках, знайшовши спільні вигоди.

Вероніка ЛЮБІЧ

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up