П’ять фактів про вулицю Васьковського

П’ять фактів про вулицю Васьковського
  • Васьковського — одна з головних вулиць східної частини міста, а ще — одна з найстаріших у Козятині.
  • У свій час тут було залізничне училище і сквер із гарним фонтаном, та за однією з версій — вокзал.
  • Що ще цікавого ми знаємо і хто такий Васьковський, чиє прізвище вулиця носить донині?

Вулиця Васьковського тягнеться вздовж залізниці, плавно перетікаючи в Джерельну, що раніше називалася Кірова. Це один з осередків залізничних підприємств, серед яких Дистанція сигналізації та зв’язку, Дирекція залізничних перевезень, що козятинчанам більш відомі як ШЧ-3 та ДН-2. І це далеко не повний перелік.

Це одна з головних вулиць «на тій стороні», як кажуть у народі. А ще одна із найстаріших. Вулиця Васьковського почала забудовуватися майже півтора століття тому. І це тоді, коли більшість центральних вулиць сучасного Козятина потопали у непролазному болоті.

У мережі ми знайшли старовинну карту міста. На ній позначені сучасний вокзал та перші будівлі Козятина. Тож можемо припустити, що вона датується між 1890–1896 роками, тому що вокзал будували протягом 1888–1889, але на карті немає будівлі сучасної школи № 2, яку звели у 1896-му.

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

keyboard_arrow_up