П’ять фактів про вулицю Васьковського

П’ять фактів про вулицю Васьковського
  • Васьковського — одна з головних вулиць східної частини міста, а ще — одна з найстаріших у Козятині.
  • У свій час тут було залізничне училище і сквер із гарним фонтаном, та за однією з версій — вокзал.
  • Що ще цікавого ми знаємо і хто такий Васьковський, чиє прізвище вулиця носить донині?

Вулиця Васьковського тягнеться вздовж залізниці, плавно перетікаючи в Джерельну, що раніше називалася Кірова. Це один з осередків залізничних підприємств, серед яких Дистанція сигналізації та зв’язку, Дирекція залізничних перевезень, що козятинчанам більш відомі як ШЧ-3 та ДН-2. І це далеко не повний перелік.

Це одна з головних вулиць «на тій стороні», як кажуть у народі. А ще одна із найстаріших. Вулиця Васьковського почала забудовуватися майже півтора століття тому. І це тоді, коли більшість центральних вулиць сучасного Козятина потопали у непролазному болоті.

У мережі ми знайшли старовинну карту міста. На ній позначені сучасний вокзал та перші будівлі Козятина. Тож можемо припустити, що вона датується між 1890–1896 роками, тому що вокзал будували протягом 1888–1889, але на карті немає будівлі сучасної школи № 2, яку звели у 1896-му.

Авторизуйтесь і читайте преміум статті

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

20:18 IOM Ukraine і гумштаб: козятинська громада тримала допомогу photo_camera 16:42 Залізничники, водії, спортсмени: чоловікам дозволили виїзд за кордон під час війни. Кому ще і на скільки? 15:00 Прогулянка Козятинщиною: патріотична криниця, гілля на дорозі та засохла ялина біля дитячого майданчика photo_camera 13:33 Одну нирку видалили в дитинстві, а на другій — злоякісна пухлина. Потрібна допомога махнівчанці Софії Від читача 23:18 Проросійські символи на рекламних баннерах в Козятині 12:07 Відома ймовірна причина пожежі, через яку загинув козятинчанин play_circle_filled 11:09 «За дві години пів тонни розібрали». У Козятині немає солі 10:23 Зберігайте спокій: у нашому районі проведуть масовий вибух з використанням вибухових речовин 09:38 Наші винищувачі перехопили та збили дві крилаті ракети: про війну по регіонах України 08:45 У власній квартирі під час пожежі загинув 71-річний козятинчанин 08:11 Грози та сильний вітер: про погоду у Козятині і не тільки сьогодні, 26 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up