Реформи: в Україні подешевшають понад 400 видів ліків

Реформи: в Україні подешевшають понад 400 видів ліків
  • З липня 2019 року Кабмін постановою від 3 квітня 2019 року № 426 удосконалює регулювання цін на всі медикаменти, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, при їх закупівлі для медичних установ за бюджетний кошт.

Національний перелік лікарських засобів складається з 427 препаратів. За інформацією Держспоживслужби, близько 60 з них є популярними ліками, якими найчастіше користуються українці. У грошовому вираженні вони становлять близько 80% від загального обсягу закупівель у регіонах.

Як буде відбуватись державне регулювання?

Державне регулювання відбуватиметься шляхом встановлення Міністерством охорони здоров’я України граничних оптово-відпускних цін на основі цін на лікарські засоби, зареєстровані в Республіці Польща, Словацькій республіці, Чеській Республіці, Латвійській Республіці, Угорщині.

Таким чином, ціни на препарати з переліку повинні бути не вищі, ніж ціни в п’яти сусідніх країнах. Обмеження цін буде заст осовуватися для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяг продажів за рік становить понад 5 млн грн.

Механізм регресивних націнок

Для роздрібної торгівлі ліками із зазначеного переліку МОЗ вводить цінове регулювання через механізм регресивних націнок. Тепер працівники не будуть змушувати покупців купляти найдорожчі ліки з аналогів, оскільки їм це не вигідно.

Механізм регресивних націнок передбачає, що чим вищою буде вартість препарату, тим менший відсоток надбавки зможе встановити на нього аптека.

Так, якщо вартість препарату до 100 грн – максимальна торговельна надбавка може становити 25%. При вартості упаковки препарату від 100 до 500 грн – надбавка на рівні 20%. Від 500 до 1000 – 15%. Більше 1000 грн за упаковку лікарського засобу – максимальна торговельна надбавка не повинна перевищувати 10%.

Скільки можна заощадити?

За попередніми підрахунками, запровадження державного регулювання цін на популярні препарати допоможе заощадити близько 214 млн грн. За ці кошти медустанови зможуть придбати додаткову кількість ліків для безкоштовного лікування пацієнтів у стаціонарі.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up