Реформи: в Україні запровадили нову модель фінансування — гроші за пацієнтом

Реформи:  в Україні запровадили нову модель фінансування — гроші за пацієнтом

Щоб система охорони здоров’я забезпечила всім громадянам рівний доступ до медичних послуг, а не через посаду, “правильних” знайомих чи впливових родичів, в Україні запровадили нову модель фінансування — гроші за пацієнтом. 

 Будь-який громадянин може обирати будь-який медичний заклад для лікування. А держава, через Національну службу здоров’я, оплачує послуги в ньому. Про це у своєму Фейсбуці нагадала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Сто відсотків всіх комунальних закладів надання первинної допомоги уклали договір з НСЗУ та отримують кошти за кожного пацієнта, який обрав там свого лікаря.

А інститут існування окремих лікарень для військових, залізничників, чорнобильців, членів профспілки, держслужбовців, науковців, депутатів та президентів має відійти в минуле.

“Всі лікарні мають бути доступними для кожного”, – наголосила Уляна Супрун.

МОЗ України розпочало консультації з органами силового блоку та Міністерством у справах ветеранів та готується до автономізації медзакладів національного рівня: НДСЛ Охматдит, Інституту дитячої кардіохірургії, Національного Інституту Раку, Інституту серця.

Окрім того, тривають переговори з Державним управлінням справами, якому належать заклади для державних службовців високого рангу.

“Зокрема лікарня “Феофанія”, яка перетворилась на символ нерівності та відірваності народних обранців від звичайних громадян”, – зазначила Уляна Супрун.

Першими результатами перемовин з представниками ДУС є домовленість про створення спільної робочої групи, яка розробить план автономізації цих медзакладів та підготовки до укладання договорів з НСЗУ.

“В Україні повинен існувати єдиний медичний простір. Це питання не лише справедливості та економічної доцільності, але й здоров‘я мільйонів українців, а, отже, і національної безпеки”, – резюмувала міністр.

Сьогодні у Козятині Сьогодні у Козятині
На Козятинщині спалахнула африканська чума: спалено близько тисячі свиней На Козятинщині спалахнула африканська чума: спалено близько тисячі свиней
Полонила музика: про святкування випускного вечору музшколи Полонила музика: про святкування випускного вечору музшколи У номінації «Дитина року» переміг Валентин Діденко У номінації «Дитина року» переміг Валентин Діденко Потрійне ДТП в центрі Козятина: «обійнялись»три автівки Потрійне ДТП в центрі Козятина: «обійнялись»три автівки Краєзнавчі читання: «Нашу історичну спадщину ще треба відкрити» Краєзнавчі читання: «Нашу історичну спадщину ще треба відкрити»
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up