Риба отруїлась чи її отруїли?

Риба отруїлась чи її отруїли?
На Новий став злетілися чайки ловити рибу, яка плаває на поверхні, ловлячи ротом повітря
  • Знову мор. У кінці квітня в Іванківцях у ставку «Канал» почала гинути риба.
  • Через місяць прийшло повідомлення про загибель риби у цьому ж селі, але вже в іншому ставку, який в народі називають «Новий».
  • Що не так у ставках Іванковець? 

Про те, що у ставку Новий почала гинути риба, вода змінила колір і з'явився неприємний запах, мешканці Іванковець повідомили до Державної екологічної інспекції. Спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Вінницькій області 2 червня відібрали проби для визначення вмісту забруднюючих речовин. За результатами дослідження, фахівці виявили перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, що нормуються для водойм рибогосподарського призначення, за такими показниками: азот амонійний – в 5,8 разу; фосфати – в 0,6 разу; нітрит-іони – в 0,44 разу. Крім того, при обстеженні водойми було зафіксовано критично низький рівень розчиненого кисню, що становив 2,12 мг/дм3 при нормі не менше 4 мг/дм3.

Місцеві кажуть, що отрута потрапила в ставок з комунального підприємства Водоканал. Козятинчани це підприємство називають по-різному. В одних, це очисні споруди стічних вод, в інших —  відстійник.

Став Новий знаходиться за ставом «Канал», у якому навесні також здихала риба. 

Ставки по течії розташовані в такій послідовності: Канал, Новий став, Сільський  вернигородоцький, а далі ставок Грабовий. Вода з відстійника обводним каналом тече до Грабового ставу. Ставок Канал, Новий став, Сільський став Вернигородка закриті дамбою. Щоб вода з очисних споруд потрапила в Новий іванковецький став, треба відкрити дамбу і пустити воду комунального підприємства спочатку в ставок Канал, а звіти вода з відстійника тектиме в Новий. 

Ми поїхали в Іванківці, щоб подивитися, що ж там сталося? Те, що у воді Нового не все в порядку, видно з наявності зграї чайок. Вони інтуїтивно відчувають, де їм можна  поживитись. На поверхні води плаває напівхвора риба, хапаючи повітря. Вочевидь, у воді недостатньо кисню. Про це, нагадаємо, йшлося й у результатах досліджень екологічної інспекції.  Звідки у водойму потрапила отрута, сказати важко. Могла вона потрапити  з полів під час рясних дощів, які покинули Козятинщину зовсім недавно.

Місцеві рибалки кажуть, що  якщо отруйна вода до водойми більше не поступатиме, то риба з часом від хвороби відійде. 

А поки ще риба не відійшла, любитель спортивної ловлі Павло щодня обпливає човном ставок і збирає загиблу рибу.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
18:39 День обнімашок у Козятині: наші земляки кажуть, що це повинно бути щоденно photo_camera 17:06 Як козятинчанин на Говерлу сходив play_circle_filled photo_camera 16:14 У Глухівцях відбудеться рейтинговий турнір з настільного тенісу. Через локдаун змінили дату 15:40 Крадіжки, наркотики, бійки, свині та жертви переохолодження: що ще трапилось на Козятинщині за минулих два тижні? Від читача 11:03 «Рєшали» з Самгородоцької ОТГ 14:20 Найпопулярніші професії у 2021 році 12:16 Йде різке потепління: про погоду на найближчі дні в області та у Козятині 11:03 Козятинські легкоатлети вдало виступили на чемпіонаті області 10:47 Вже 1166: про інфікованих коронавірусом козятинчан 10:27 В Україні +5 583 випадки за добу: про коронавірус 21 січня 09:01 Приїхав в Калинівку та загубився: хлопчика з Махнівки знайшли та передали батькам 08:43 Було мінус, а стало плюс: про погоду у Козятині сьогодні, 21 січня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up