Різниця між білими і коричневими курячими яйцями

Різниця між білими і коричневими курячими яйцями

Навколо різниці між коричневими і білими яйцями ходять різні чутки.

 

Деякі вважають, що коричневі яйця корисніше, так як містять більше поживних речовин, інші вважають, що вони смачніші, а треті - що коричневі яйця більше підходять для випічки тістечок з заварним кремом, а білі просто створені для тортів (або навпаки, все залежить від точки зору).

Але різниця між ними лише в тому, що коричневі яйця - коричневі, а білі яйця - білі. Це все.
Зміст яєць буде однаковим незалежно від кольору шкарлупи, більш того, у них і товщина шкаралупи більш-менш однакова. Якщо різниця і є, то вона пов'язана з віком курей, а не з кольором яєць - у яєць, знесених молодий куркою, шкаралупа дійсно трохи товщі і міцніше.

Чутки про те, що коричневі яйця корисніше, пішли з супермаркетів: коричневі яйця часто стоять трохи дорожче, а якщо щось дорожче, то, за логікою, воно напевно краще, хіба не так? Найчастіше саме не так: підвищення ціни на один з майже однакових продуктів - це хитрий маркетинговий трюк.
Вартість у випадку з яйцями обумовлена тим, що кури, які відкладають коричневі яйця, їдять більше, а це значить, що їх утримання обходиться дорожче і це треба якось компенсувати.

 

Білі яйця найчастіше несуть кури з білими або світлими гребінцями і світлими пір'ям, а коричневі яйця несуть темні кури з червоними гребінцями. Це не завжди так, просто загальне правило, з якого бувають винятки. Так ось, кури з темними гребінцями просто більше їдять.

 

Треба відзначити, що яйця часом дійсно відрізняються за смаком, але це залежить не від їх кольору, а від того, чим харчуються кури-несучки: харчування впливає на смак і колір жовтка - точно так само дієта впливає і на смак м'яса корови або свині. Якщо ж дві курки, одна з яких несе коричневі яйця, а інша - білі, харчуються одним і тим же, то жовток за смаком і кольором відрізнятися, швидше за все, не буде.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up