Що пишуть про війну в Україні за кордоном? Огляд відомих газет за 8 квітня

Що пишуть про війну в Україні за кордоном? Огляд відомих газет за 8 квітня
  • Багато світових ЗМІ вже більше місяця говорять про Україну, засуджуючи росію. 
  • Друзі нашої редакції підготували огляд газет, які вийшли 8 квітня з першими шпальтами про нашу війну.

Велика Британія

«Вигнання з прав людини» — так «Metro» описує новину про те, що Росія втратила місце в Раді ООН з прав людини через вторгнення в Україну.

The Financial Times також приділяє увагу війні в Україні, розповідаючи про те, що «Русал», найбільший у світі виробник алюмінію за межами Китаю, став першою російською фірмою, яка закликала до публічного розслідування ймовірних звірств, вчинених кремлівськими силами в українському. місто Буча.

The Times. Радісна новина приходить у вигляді чудово залитої сонцем фотографії Анастасії та В'ячеслава — бійців сил територіальної оборони України, які вчора після паузи у бойових діях одружилися у Києві.

Докази були надані парламентаріям представниками служби зовнішньої розвідки БНД у середу.

Повідомлення про радіопередачі були вперше опубліковані в німецькому журналі новин Der Spiegel, в якому говорилося, що повідомлення стосувалися звірств, скоєних у Бучі, на північний захід від Києва.

Деякі з них можна прямо зіставити з місцями та об'єктами, показаними на фотографіях, які документують наслідки вбивств, повідомляє журнал. У вихідні дні в Бучі було виявлено масову могилу, а також десятки трупів мирних жителів, що лежали на землі після виведення російських військ. У деяких убитих були пов'язані руки, інші трупи мали сліди тортур. Вважається, що серед жертв було багато жінок та дітей.

Російський уряд категорично відкидає твердження про те, що вбивства скоєно його солдатами, які світові лідери, включаючи Джо Байдена та Олафа Шольца з Німеччини, назвали військовими злочинами. Росія неодноразово заявляла, що вбивства було інсценовано. Проте збільшення кількості свідчень додало правдивості.

Європа

Проти кровопролиття в Україні заголовок над фото яке підписано «Фальшива кров на руці цієї українки, яка проводить демонстрацію у столиці Греції Афінах проти війни на своїй батьківщині. Вона хоче дати зрозуміти, що Європа має зробити більше, щоби зупинити кровопролиття в Україні. Особливо Маріуполь десь колись проживала численна грецька меншість, була в центрі уваги відеозвернення Володимира Зеленського в грецькому парламенті. Афіни повинні використовувати свій вплив у ЄС, щоб урятувати населення «міста-мученика», зажадав він.

Матеріал: «НАТО хоче, щоб Україна була жорсткішою»

Підзаголовки

Брюссель. На зустрічі в Брюсселі в четвер НАТО оголосило про постачання в Україну додаткових важких озброєнь у відповідь на звірства Росії. До Києва буде доставлено безліч різних систем озброєння, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який також був присутній на зустрічі, заявив після прибуття, що його країні потрібна «зброя, зброя та ще раз зброя», щоб покласти край стражданням свого народу.

Столтенберг також заявив, що НАТО також хотіло допомогти захистити себе іншим країнам-партнерам, таким як Грузія або Боснія та Герцеговина.

У четвер було оприлюднено додаткові докази, які мають довести звірства Росії в Україні. За даними Spiegel, Федеральна розвідувальна служба Німеччини перехопила російські радіоповідомлення, згідно з якими вбивства мирних жителів у Бучі не були випадковими діями чи злочинами, вчиненими окремими особами. Швидше це слід розглядати як нормальні дії російських військових. Радіоповідомлення також вказують на те, що звірства могли мати місце і в інших містах.

Під час візиту до Бучі координатор ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс оголосив про розслідування звірств. «Наступний крок — провести розслідування», — сказав він на місці. «Світ глибоко вражений», — сказав Гріффітс, який раніше був у Москві, щоб виступати за припинення вогню у війні в Україні. Сам Кремль заперечує свою причетність до злочинів у Бучі.

Звірства також призвели до п'ятого пакету санкцій ЄС, у центрі якого знаходиться заборона імпорту російського природного газу. Тим часом готуються подальші заходи, які також можуть включати бойкот нафти. Він грає значно більшу роль, ніж вугілля, у фінансуванні державних витрат Росії, але його можна замінити на світовому ринку.

Кінець російського природного газу також обговорюється дедалі інтенсивніше, але міністр зеленої енергетики Леонор Гевесслер ще раз наголосила, що Австрія поки що не може обійтися без нього.

Матеріал на першій шпальті: «Австрія також висилає дипломатів».

Відповідь на російську бійню в Бучі вигнання. Австрія була однією з останніх країн ЄС, яка вирішила у четвер вислати російських дипломатів. Зазначається, що чотири жертви пов’язані зі шпигунською діяльністю. Російський посол у Відні гнівно відреагував і оголосив про контрзаходи. Вражає те, що інші країни ЄС оголосили «персоною нон грата» значно більше російських дипломатів.

Незважаючи на те, що Зелені чітко дають зрозуміти, що можуть послідувати подальші вигнання, Австрія також переслідує свої власні інтереси з порівняно слабкою реакцією – як за кордоном, так і всередині країни.

Підпис під фото: «Український солдат евакуює дитину в Ірпені під Києвом»

НОВА КОЛОНКА МАРК ВАН РАНСТ: «Путіна хочуть поховати поряд із Сталіним»

Колонка: «Ми проголосували за призупинення Радою з прав людини участі Москви».

Іспанія. Газета «ARA». Заголовок: «ООН відсторонила Росію від Ради з прав людини».  Генеральна Асамблея схвалила його більш ніж двома третинами і висловила «велике занепокоєння» з приводу України. Київ закликає до «зброї, зброї і більше зброї» в НАТО перед обличчям загрози російського наступу на Донбасі

У відповідь на повідомлення про порушення Росією прав людини під час війни в Україні Генеральна Асамблея ООН призупинила членство Росії в Раді ООН з прав людини. Відповідну резолюцію, внесену, серед інших, Великобританією та США, ухвалила Генеральна Асамблея в Нью-Йорку в четвер. «За» проголосували 93 депутати, «проти» — 24, а 58 утрималися. Це призвело до необхідної більшості у дві третини, при якій утрималися не враховувалися.

Країни НАТО пообіцяли Україні подальшу допомогу в озброєнні. Тепер це також стосується важкого озброєння, такого як танки. «Ми погодилися, що ми повинні і надалі посилювати та підтримувати нашу підтримку України, щоб Україна могла протистояти російському вторгненню», – сказав генеральний секретар Єнс Столтенберг після зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі. Конкретні нові зобов'язання не озвучувалися. Проте Столтенберг визнав застарілою попередню лінію постачання Україні лише оборонного озброєння. За його словами, вся зброя, яку Україна використовує для своєї оборони, є оборонною. За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, в Україні дедалі більше достовірних повідомлень про катування, вбивства та зґвалтування російськими солдатами.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Брюссель прискорити роботу. «Або ви допоможете нам зараз – і я говорю про дні, а не тижні, – або ваша допомога прийде занадто пізно», – сказав він про підготовку Росії до наступу на Донбасі. Кулеба був «обережним оптимістом», що його звернення було почуто. Питання вже не в тому, чи будуть поставки зброї, а в тому, коли. Міністр закордонних справ Анналена Бербок (Зелені) зазначила, що разом з нашими партнерами ми шукаємо, «як ми можемо підтримувати Україну більш інтенсивно та більш скоординовано в майбутньому».

П’ятий пакет санкцій ЄС набуде чинності з опублікуванням законодавчого тексту в Офіційному журналі ЄС. Це заплановано на цю п’ятницю. Однак заборона на імпорт російського вугілля, яке вважається найважливішою частиною пакету, набуде чинності лише через 120 днів, тобто на початку серпня.

Видання «Passauer Neue Presse» вийшло з головним матеріалом: «Російські солдати обговорили звірства по радіо»

Згідно з повідомленням Spiegel, Федеральна розвідувальна служба (ФРС) перехопила радіоповідомлення російських військових, які містили нову інформацію про звірства в українському місті Буча. У прослуховуваннях радіопереговорів обговорювалися вбивства мирних жителів Київської області, а окремі радіоповідомлення пов'язувалися з трупами, сфотографованими у Бучі. Згідно з інформацією в журналі, записи ФРС свідчать про те, що звірства не були ні випадковими діями, ні діями окремих солдатів, що вийшли з-під контролю, а, швидше, матеріал свідчить про те, що вбивство мирних жителів є частиною нормальної поведінки російських військових. це може бути частиною стратегії. Йдеться про поширення страху та жаху серед цивільного населення та придушення опору.

Братська могила та численні тіла, що лежали на відкритій дорозі, були виявлені у місті Буча після виведення російських військ у минулі вихідні. Російський уряд заперечував, що російські війська несуть відповідальність за ці військові злочини, і говорив про підроблені фотографії та відео.

Зокрема, кажуть, що результати ФРС включають радіоповідомлення, які відповідають місцезнаходженням тіл, знайдених уздовж головної дороги. Повідомляється, що в радіоповідомленні один солдат сказав іншому, що він та його колеги застрелили когось із велосипеда. В іншому радіоповідомленні одна людина сказала: «Спочатку розпитай солдатів, а потім стріляй у них».

Тим часом після відходу Росії з районів на півночі очікується великий наступ на сході. НАТО хоче значно розширити військову підтримку України, щоб вона могла краще захищати себе. На зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі стала очевидною радикальна зміна курсу у питанні про постачання важких озброєнь. Повідомляється, що бойові танки прямують до України з Чехії.

Підпис під фото: «Працівники кладовища завантажують тіла загиблих у Бучі на вантажівку».

Литва. Видання «Klaipeda»

«Якщо міжнародні організації безсилі — закрити?»

Підпис під фото: «Президент України стукає в західну совість про жорстокість окупантів. Жителі Заходу сумують, аплодують йому, коли він встає. Але чи зробив він усе, щоб зупинити Росію?»

Словаччина. Газета «Denník N». Заголовок на першій шпальті: «Місто під Києвом повністю зруйновано. Скільки загиблих лежить під завалами підірваних багатоквартирних будинків, наразі невідомо.

Швеція, газета «Expressen»: 

Анонси матеріалів: «ПОЛЮВАННЯ НА ПРИХОВАНЕ КОХАННЯ ПУТІНА»

Незрозуміло, де знаходиться «шеф пропаганди».

Вимога про санкції

Туреччина. Газета «Daily Sabah». Заголовок головного матеріалу: «Туреччина очікує більшого. Російсько-українські мирні переговори».

Сцени з Бучі є «неприйнятними» і кидають тінь на мирний процес, заявив міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу, підтвердивши очікування Туреччини, що Україна та Росія продовжать прямі переговори щодо припинення вогню. ТУРЕЧЧИНА очікує продовження прямих переговорів щодо припинення вогню між Україною та Росією, заявив міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу, попередивши, що «неприйнятні» сцени з Бучі кинули тінь на мирний процес.

Звертаючись до журналістів після зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, Чавушоглу вчора заявив, що обговорив останні події на місцях в Україні та тему потенційних країн-гарантів. «Наші переговори з обома сторонами щодо евакуації з Маріуполя тривають. Більшість наших громадян покинули місто, але ми знаємо, що там ще близько 30 громадян», – сказав він, маючи на увазі нещодавні плани евакуації громадян із обложеного портового міста морем. «Ми бачимо, що є суттєва різниця в їхніх позиціях щодо Туреччини», – сказав Чавушоглу, маючи на увазі країни, які беруть участь у зустрічі НАТО. Він зазначив, що ставлення союзників до Туреччини змінилося після того, як країна активізувала свої зусилля для досягнення миру в українсько-російській війні та приймала воюючі країни як в Анталії, так і в Стамбулі.

Чавушоглу додав, що провів багато зустрічей віч-на-віч зі своїми колегами в кулуарах зустрічі НАТО і поінформував їх про дипломатичні зусилля Туреччини щодо припинення вогню та миру між Росією та Україною.

Ще один матеріал: «Тисячі вагонів застрягли на кордоні України під час війни».

Оскільки російське вторгнення затягується, близько 1100 вагонів потягів із зерном застрягли на західній Україні біля головного залізничного прикордонного переходу з Польщею, не в змозі вивезти свій вантаж за кордон. Це лише деякі з 24 190 вагонів, що перевозять різні товари на експорт, включаючи рослинну олію, залізну руду, метали, хімікати та вугілля, які чекали на перетин західного кордону України станом на вівторок, згідно з даними Державної залізничної компанії, яка Раніше повідомлялося про це. Згідно з урядовими чиновниками та інсайдерами в галузі, в умовах війни, що точиться вздовж південного узбережжя країни, а її основні порти заблоковані вторгненням Росії, Україна намагається експортувати своє зерно та інші товари. Але оскільки Київ шукає альтернативні експортні маршрути наземним транспортом, цим зусиллям заважають логістичні проблеми та бюрократія, кажуть представники галузі та торговці сировиною.

Останній матеріал: «Росія завершила відведення Києва, оскільки на сході точиться бій».

Росія завершила свій вихід з районів навколо Києва і перегруповується для наступу на сході України, заявив високопоставлений представник оборони США. "Ми оцінюємо, що всі росіяни виїхали", - сказав чиновник на умовах анонімності, додавши, що оцінка США була завершена за останні 24 години. Незважаючи на новини про виведення російських військ з-під Києва, чиновник попередив про загрозу, що залишилася. Посадовець також сказав, що хоча загроза наземного вторгнення в Київ «на даний момент явно зникла», неясно, які довгострокові цілі Росії. Україна намагалася евакуювати якомога більше мирних жителів у пастці вчора, коли російські війська обстрілювали міста на сході та півдні країни.

Віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук повідомила, що з Росією було досягнуто домовленості про відкриття 10 безпечних коридорів, переважно на півдні та сході України, але зазначила, що жителям, які намагаються покинути обложене місто Маріуполь, доведеться користуватися власним транспортом. Верещук закликав мирних жителів евакуюватися в безпечні райони, поки не пізно.

Ізраїль. Газета «HAARETZ».

«Війна в Україні викликала величезний сплеск алії* – з Росії

Після російського вторгнення в Україну в лютому Ізраїль приготувався до серйозного сплеску імміграції з країни, яка зазнала нападу. Чого вона не очікувала, так це ще більшої хвилі імміграції з країни, яка розв'язала війну.

Внутрішні урядові дані, отримані «Гаарец», показують, що кількість іммігрантів та потенційних іммігрантів, які прибули до Ізраїлю з Росії за останні два місяці, набагато перевищує кількість іммігрантів та потенційних іммігрантів із України.

Цифри були складені Радою національної безпеки, яка діє під егідою канцелярії прем'єр-міністра та якій доручено оцінити потенціал алії або імміграції до Ізраїлю з України та Росії з огляду на стан війни між двома країнами. країни. Цифри показують, що з початку війни 24 лютого і до середини цього тижня в Ізраїлі висадився загалом 8371 іммігрант та потенційний іммігрант з України. Із цієї загальної кількості 3621 особа вже отримала дозвіл на репатріацію та приїхали з імміграційними візами, а 4750 осіб отримали спеціальний дозвіл на в'їзд до Ізраїлю – на підставі первісних вказівок на те, що вони мають право на репатріацію відповідно до Закону про повернення – та заповнили всі необхідні документи один раз. вони приземлились.

Оскільки іммігранти, які прибувають із Росії, не мають права на цей спеціальний шлях «експрес-алії», ті, хто вважає за краще не чекати місяцями, щоб заповнити документи, прибувають до Ізраїлю за туристичними візами і розпочинають процес прибуття.

За даними КНБ, загалом 12 593 іммігранти та потенційного іммігранта з Росії.

*Алія — ​​репатріація євреїв до Держави Ізраїлю, а до заснування Держави Ізраїль — до Країни Ізраїлю. Є одним із основних понять сіонізму, нині закріпленим в ізраїльському «Законі про повернення».

«США, Великобританія та Австралія розробляють гіперзвукову зброю

Рух слідує за просуваннями Росії та Китаю, залишаючи двері відкритими для Японії».

Сполучені Штати, Велика Британія та Австралія домовилися співпрацювати з розробкою «передової гіперзвукової та протигіперзвукової» зброї в рамках свого тристороннього пакту про безпеку AUKUS, оскільки Китай і Росія продовжують робити стрибки у своїх власних гіперзвукових програмах.

Цей крок, оголошений у вівторок, також залишив відкритими двері для інших країн-партнерів, таких як Японія, для співпраці з країнами AUKUS над цим питанням у майбутньому після вторгнення Росії в Україну. Кривава війна там викликала занепокоєння в Азії через дедалі суворіші умови безпеки в регіоні.

Більша частина зосередження уваги на ранньому етапі альянсу AUKUS, який був сформований у вересні минулого року і широко розглядався як тристороння спроба протистояти все більш потужній військовій силі Китаю.

Однак ситуація в Україні, здається, додала імпульсу до оголошення інших сфер співпраці, коли лідери трьох країн скористалися спільною заявою, щоб підтвердити свою прихильність AUKUS та «вільному та відкритому Індо-Тихоокеанському регіону». «У світлі неспровокованого, невиправданого та незаконного вторгнення Росії в Україну, ми підтвердили нашу непохитну відданість міжнародній системі, яка поважає права людини, верховенство права та мирне вирішення суперечок без примусу», – заявили лідери.

Важливість цього зобов’язання, як вони сказали в іншій заяві, «лише зросла» у відповідь на вторгнення. Співпраця в розробці гіперзвукових ракет і засобів протидії такій зброї дало негайну можливість для нового альянсу підкреслити цю позицію. Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив у середу, що цей крок має на меті допомогти створити мирний і стабільний Індо-Тихоокеанський регіон. «Ми робимо це, щоб захистити австралійців; ми робимо ці речі, щоб забезпечити баланс і стратегічну визначеність у нашому регіоні», — сказав Моррісон у середу, додавши, що досягнення цієї мети також включатиме роботу з «Четверкою», яка об’єднує Японію, Австралію, Індію та Сполучені Штати.

«Причина, чому ми інвестуємо у всі ці речі, полягає в тому, щоб створити мирне середовище та стабільне середовище в нашому регіоні, а не обумовлене конфліктом», – сказав він.

«Звинувачення у вбивствах у Бучі хибне, це зробив Київ, стверджує Росія».

За кілька годин до того, як резолюція Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй (ГАООН) пізно ввечері у четвер усунула Росію від членства в Раді ООН з прав людини у зв'язку з повідомленнями про вбивства в Бучі в Україні, Росія назвала звинувачення «порожніми». У ньому йдеться про те, що є докази того, що насправді помилкова операція була здійснена самим Києвом.

У заяві російського посольства тут йдеться: «На жаль, досі були широко поширені порожні звинувачення на адресу Москви, тоді як є докази того, що насправді це цинічна операція під хибним прапором, здійснена самим Києвом. Життєво важливо враховувати ці докази, коли ми прагнемо справедливості».

У ньому йдеться про те, що Росія твердо виступає за притягнення до відповідальності осіб, причетних до цього обурливого військового злочину. «Головне завдання — забезпечити справді незалежне та неупереджене розслідування», — заявили у посольстві.

«Росію відсторонили від участі у правозахисній організації ООН»

«Індія утрималася під час голосування щодо резолюції ООН»

Росія була відсторонена від членства в Раді ООН з прав людини після того, як Генеральна Асамблея, що складається з 193 членів, у четвер проголосувала за ухвалення резолюції, внесеної США, яка отримала 93 голоси за і 58 утриманих, включаючи Індію. Резолюція «Зупинення права членства Російської Федерації у Раді з прав людини» була прийнята 93 голосами проти 24 при 58 утриманих. Серед тих, що утрималися, були Бангладеш, Бутан, Бразилія, Єгипет, Індонезія, Ірак, Малайзія, Мальдіви, Непал, Пакистан, Катар, Саудівська Аравія, Сінгапур, Південна Африка, ОАЕ. З січня цього року Індія як мінімум вісім разів утримувалася під час процедурного голосування та проектів резолюцій у Раді Безпеки ООН, Генеральній Асамблеї та Раді з прав людини, які засуджують російську агресію проти України.

Підпис під фото: «Поліцейські працюють над процесом упізнання після вбивства мирних жителів у Бучі перед відправкою тіл до моргу на околиці Києва, Україна, у середу».

Ще один матеріал: «Не приєднуйтесь до Росії надто тісно: США до Індії»

Наслідки явного стратегічного узгодження будуть значними, попереджає радник Байдена. 

Головний економічний радник президента США Джо Байдена заявив, що США застерегли Індію від тісного партнерства з Росією після вторгнення в Україну.

«Наше послання уряду Індії полягає в тому, що витрати і наслідки переходу до більш явного стратегічного союзу з Росією будуть значними і довгостроковими», — заявив журналістам директор Національної економічної ради Білого дому Браян Діз.

«Безумовно, є області, в яких ми були розчаровані рішеннями Китаю та Індії у контексті вторгнення7, — додав він. Це сталося після того, як минулого тижня заступник радника з національної безпеки США Даліп Сінгх здійснив офіційний візит до Індії.

«Що Даліп ясно дав зрозуміти своїм колегам під час цього візиту, так це те, що ми не вважаємо, що на користь Індії прискорювати чи збільшувати імпорт російських енергоносіїв та інших товарів», — заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі після повернення Сінгха на цього тижня. Індія відмовилася запроваджувати санкції проти Росії, як це зробили інші країни.

За даними Bloomberg, країна, яку США розглядають як противагу мощі Китаю в Азії, є найбільшим імпортером російської зброї. У той час як США, Європа, Австралія та Японія ввели економічні санкції проти Росії у відповідь на її війну проти України, Індія відмовилася і натомість спробувала продовжити імпорт російської нафти. Реакція Нью-Делі на вторгнення ускладнює його відносини з Вашингтоном, де Індія сприймається як важливий партнер у протидії китайському впливу в Азії. США та інші країни «Великої сімки» продовжать співпрацю з Індією та сподіваються, що вони зможуть максимально об'єднати зусилля, заявив у середу на брифінгу для журналістів офіційний представник США, присвячений новим санкціям проти Росії. За словами чиновника на умовах анонімності, Індія та США активно співпрацюють у галузі продовольчої безпеки та глобальної енергетики. Крім видобутку російської нафти, Індія є найбільшим у світі покупцем російської зброї.

Китай. Газета «CHINA DAILY»

Посол: «Санкції завдають шкоди світовій економіці»

Високопоставлений російський дипломат заявив, що останні санкції, запроваджені Сполученими Штатами щодо російських банків, є прямою атакою на громадян Росії, а також завдають шкоди світовій економіці.

Анатолій Антонов, посол Росії в США, сказав, що безперервні санкції адміністрації Байдена показують справжні устремління Вашингтона. «Приклад — обмеження щодо Сбербанку та Альфа-банку, де більшість росіян зберігає свої заощадження. Це прямий напад на населення Росії, простих громадян», — цитує його ТАСС.

Вводячи нові санкції, Вашингтон продовжує завдавати збитків світовій економіці, сказав Антонов, додавши, що спроби США ускладнити для Росії обслуговування державного боргу викликають подив. США, а також Великобританія оголосили про нові санкції проти Росії у середу. Білий дім також оприлюднив заходи, спрямовані проти Марії Воронцової та Катерини Тихонової, двох дорослих дочок Путіна, а також дружини та дочки міністра закордонних справ Сергія Лаврова та членів Ради безпеки Росії. 

Оголошуючи про «повні блокуючі» санкції щодо Сбербанку та Альфа-Банку, Білий дім заявив, що всі нові інвестиції США в Росію тепер заборонені. Великобританія заморозила закордонні активи Сбербанку та Московського кредитного банку та пообіцяла повністю відмовитися від імпорту нафти та газу з Росії до кінця року.

Європейський союз також готовий запровадити п'ятий пакет санкцій, припинивши імпорт російського вугілля, і президент Європейської ради Шарль заявив, що він також має «рано чи пізно» запровадити санкції щодо нафти та газу. Західні держави вже обрушили на Росію виснажливі економічні санкції, які змусили Москву в середу зробити платежі за зовнішнім боргом за доларовими облігаціями в рублях, що підвищило можливість потенційного дефолту.

Їхні дії були за міжнародним протестом, оскільки Україна заявила, що її сили виявили сотні загиблих мирних жителів навколо Києва, у тому числі в місті Буча, після виведення російських військ.

Кремль заперечує свою відповідальність і заявив, що Київ інсценував загибель мирних жителів, а Путін у середу звинуватив українську владу в «грубих та цинічних провокаціях» у Бучі.

Мирні переговори між сторонами поки що ні до чого не привели, хоча у Москві заявляють, що готові продовжувати. На думку військових аналітиків, виведення російських військ із районів навколо Києва і далі на північ є частиною зсуву на південний схід України у спробі створити сухопутний міст між Кримом та Донбасом.

Радник Байдену з національної безпеки Джейк Салліван заявив у понеділок, що Росія, ймовірно, планує розмістити десятки тисяч солдатів на сході України, оскільки вона переключає свою увагу на південь та схід країни. За словами Саллівана, мета, ймовірно, полягає в тому, щоб «оточити і розтрощити» українські сили в регіоні.

Проте генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що немає жодних ознак того, що Путін відмовився від «свого прагнення контролювати всю Україну». Він додав: «Зараз ми перебуваємо в критичній фазі війни, коли Росія перекидає сили з півночі, щоб підкріпити їх, поповнити запаси, переозброїти їх, а потім перекинути їх на схід, де ми знаходимося. очікуючи великого наступу».

Підпис під фото: «Люди заряджають свої мобільні телефони у середу біля будівлі у Бучі, на північний захід від Києва, Україна».

Жахи російського вторгнення оголилися на вулицях Бучі

БУЧА, Україна. На початку березня Володимир Боровченко йшов у гору вулицею Яблунською, щоб дістатися роботи в будинку для дітей з особливими потребами, і потрапив прямо до російської військової зони. Російські війська, просування яких на Київ було зупинено українськими військами, за кілька днів раніше зайняли Бучу. Повідомивши місцевих жителів, що вони стурбовані тим, що хтось повідомляє про їхнє місцезнаходження українським військовим, російські солдати наказали людям триматися подалі від вулиці, яка проходить паралельно річці Буча на південній околиці міста.

Для пана Боровченка Яблунська була єдиним способом потрапити на роботу. Снайпер застрелив 68-річного суперінтенданта, впустивши його на дорогу перед зрізаними уламками зеленими воротами, сказав друг, який живе на місці події. На момент відступу російських військ минулого тижня на Яблунській лежало 17 трупів, за словами друга, який назвав тільки своє ім'я та по батькові, Василь Миколайович. Стрілянина на Яблунській була частиною серії вбивств, згвалтувань та пограбувань, яка, за словами мешканців та української влади, ознаменувала місячну окупацію Росією Бучі, багатого міста на північно-західній околиці Києва. За словами українських чиновників, там було вбито кілька сотень мирних жителів, які хочуть зробити Бучу головним експонатом для розслідування можливих військових злочинів у районах, окупованих російськими силами.

Москва заперечує, що завдавала ударів по цивільних особах під час військового нападу на Україну, і назвала відео- та фотозображення з Бучі постановочними. У перехоплених радіопереговорах німецької служби зовнішньої розвідки BND записані розмови російських військовослужбовців щодо вбивств мирних жителів у Бучі та інших районах України перед відступом. Про перехоплення, про які вперше повідомив німецький журнал Spiegel, у середу розповіли німецьким політикам та чиновникам.

Підпис головного фото: «Українські військові в четвер тренувалися зі шведською системою озброєння з плеча на околицях Харкова.»

Колонка справа: «Україна вимагає більше зброї».

США завдадуть удару по Росії у зв'язку з тим, що ООН виключила Москву зі своєї Ради з прав людини.

Українські чиновники закликали додати більше зброї для боротьби з Росією, оскільки обидві сторони мобілізуються на сході для того, що, як очікується, стане одним із найзапекліших боїв війни.

На зустрічі Організації Північноатлантичного договору в Брюсселі в четвер міністр закордонних справ України підкреслив потребу своєї країни в стабільних постачаннях озброєнь для протидії наступу Росії на східному Донбасі.

«Битва за Донбас нагадає вам Другу світову війну з її масштабними операціями та маневрами, залученням тисяч танків, бронетехніки, літаків та артилерії», – сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. «І це не буде локальна операція, виходячи з того, що ми бачимо під час підготовки Росії».

Прохання прозвучало після того, як Палата представників і Сенат США ухвалили закон про позбавлення Росії права вето.

БРЮССЕЛЬ – Західні країни у четвер посилили свій тиск на Росію через її вторгнення в Україну: Європейський Союз схвалив заборону російського вугілля, а Сполучені Штати намагалися позбавити Росії торгових привілеїв і заборонити продаж енергії на американському ринку.

Нові покарання настали, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй провела символічно важливе голосування, щоб покарати Росію, відсторонивши її від Ради з прав людини, органу ООН, що складається з 47 членів, який може розслідувати порушення прав. Західні дипломати назвали призупинення роботи барометром глобального обурення війною та зростаючими доказами звірств, вчинених російськими військами.

Ці докази включають нещодавно розкриті радіопередачі, перехоплені німецькою розвідкою, в яких російські війська обговорювали здійснення невибіркових вбивств на північ від Києва, столиці, згідно з двома чиновниками, поінформованими про звіт розвідки. Росія заперечує будь-яку відповідальність за звірства.

Разом кроки, оголошені в четвер, являли собою значне посилення зусиль західних країн, щоб ізолювати та завдати більшого економічного болю Росії, оскільки її війська перегруповуються для хвилі атак на Сході України, що спричинило термінові заклики українських офіційних осіб до цивільних осіб. туди тікати.

«Ці наступні кілька днів можуть бути вашим останнім шансом піти!» Про це у відео у Facebook повідомив губернатор Луганської області Сергій Гайдай. «Ворог намагається відрізати всі можливі шляхи виходу. Не зволікайте — евакуюйтеся». Але навряд чи західні санкції переконали Росію припинити війну, і вони показали, як союзники намагалися мінімізувати власний економічний біль і запобігти прямому збройному конфлікту з Москвою.

У певному сенсі ці зусилля підкреслили внутрішню напруженість серед критиків Росії щодо того, як найкраще керувати наступним етапом конфлікту, який створив найбільшу кризу біженців у Європі з часів Другої світової війни. Війна також опосередковано погіршує гуманітарні та економічні проблеми далеко від України, включаючи зростання цін на продукти харчування та енергоносії, які посилюють голод та інфляцію, особливо в країнах, що розвиваються.»

Фото: «Потяги завантажуються вугіллям поблизу Бородіно, Росія, у 2017 році».

 

Читайте також:

Куплю, продам, робота, ремонт, нерухомість, автомото: усі оголошення Козятина

Плетуть сітки та збирають продукти : про роботу в тилу підопічних та працівників терцентру

«Повертайтесь живими»: у козятинському музеї відкриють виставку дитячих листів та малюнків

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

11:00 То на честь кого була названа вулиця? 10:21 Минає восьмий рік після загибелі нашого Героя-захисника Сергія Кацабіна 09:20 «Чому в сусіда є, а в нас немає?» Дізналися схему відключення світла у Козятині 08:43 Козятинські освітяни розбиралися з моделлю емоційного інтелекту photo_camera Від читача 10:32 Запрошуємо на тренінг «Медіаграмотність у віртуальному світі. Інформаційна гігієна: як не потрапити у пастку дезінформації» 08:08 Світла не буде вранці та ввечері: актуальний графік погодинних відключень на 9 лютого 19:35 У нашому районі сталася смертельна ДТП. Вантажівка протаранила легковик. Пасажирка — загинула play_circle_filled 17:48 Земляки зустрічали Героя на колінах: Самгородоцька громада провела в останню путь Михайла Кравчука 16:22 Вночі до -15: на Вінниччині завтра прогнозують значні морози play_circle_filled 15:17 Укрзалізниця призначає поїзд Хутір-Михайлівський-Київ-Тернопіль, який курсуватиме через Козятин 13:21 За минулу добу в області сталося сім пожеж в житловому секторі. Горіло і в Козятинській громаді 12:33 Накладали пов'язки, зупиняли кровотечі: у ліцей №1 відбулася зустріч з воїном Анатолієм Грішиним photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up