Що змінилося в Козятині за 30 років

Що змінилося в Козятині за 30 років
Вокзал станції Козятин до та після реставрації. Джерело фото travelua-com-ua.livejournal.com
  • Від 1991 до 2021 року козятинчани вісім разів обирали на виборах міського голову, місто змінило чотири керманичі, перейменували більше трьох десятків вулиць, провели газ на посьолку.

  • Та це не єдине, що зазнало перетворень за цей час.

У місті нині працює 5 шкіл. Це не враховуючи школи № 6, що у Залізничному. Тоді як тридцять років тому закладів загальної середньої освіти було трохи більше. І така ситуація характерна не лише для Козятина, це тенденція, яка спостерігається загалом по країні. Журналісти одного з вінницьких видань у 2020 році підрахували, що за часів незалежності на Вінниччині закрили більше двох сотень шкіл. У Козятині за цей час стало на одну менше.

Пам’ятаєте, раніше були окремо ліцей і окремо — школа № 4? Ліцей розташовувався на розі вулиць Незалежності і Склярова. Це був один із найстаріших навчальних закладів нашого міста, який почав функціонувати у 1908 році як єврейська школа. Натомість школа № 4 — наймолодший навчальний заклад Козятина, їй всього 33 роки.

У 2013 ліцей і школу № 4 вирішили об’єднати. Відтак ліцей переїхав у приміщення школи № 4. А будівлю колишнього ліцею наразі займають Центр надання адміністративних послуг, господарське відділення Управління освіти і спорту та декілька громадських організацій.

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

keyboard_arrow_up