Що зміниться для ФОПів у 2020 році: Пояснення Нацбанку

Що зміниться для ФОПів у 2020 році: Пояснення Нацбанку

У Національному банку України пояснили, що змінять нові норми порядку відкриття та закриття рахунків фізичних осіб-підприємців, якими, окрім іншого, заборонили витрачати кошти з бізнес-рахунків на особисті потреби.

Як зазначають у Нацбанку, заборона на використання бізнес-рахунку для власних потреб існувала і раніше. Новими змінами Нацбанк лише уточнив цю заборону.

«Національний банк не вносив змін по суті, а лише уточнив норму про порядок використання поточних рахунків ФОП», — повідомили у Нацбанку.

Там уточнили, що перерахувати кошти на свій особистий рахунок з бізнес-рахунку ФОПи можуть після сплати всіх податків та зборів і лише у разі відсутності заборгованості за податками перед державою.

«Після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених, зокрема, Податковим та Господарським кодексами України, ФОП мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб. Кошти з рахунку ФОП на рахунок для власних потреб перераховуються  після  підтвердження про сплату податків та зборів або відсутність заборгованості за ними», — зазначають у НБУ.

Уточнені зміни щодо заборони на використання бізнес-рахунків для власних потреб мають сприяти боротьбі з тіньовими операціями, вважають у Нацбанку.

Нацбанк також нагадує, що за порушення норми про заборону на використання підприємницького рахунку для особистих, а не бізнесових, потреб передбачене покарання, яке визначатиме Державна податкова служба.

Раніше стало відомо, що постанова Національного банку України, у якій міститься пряма заборона на витрачання коштів з бізнес-рахунків фізичних осіб-підприємців на особисті, не пов'язані з бізнесом, потреби, набула чинності.

Зазначимо, що інформація про відповідні зміни до порядку відкриття та закриття рахунків ФОПів з’явилася ще у серпні 2019 року. Тоді у Нацбанку заявили, що відповідні зміни реально нічого не змінять, адже заборона на використання коштів з бізнес-рахунку на особисті потреби діяла й раніше.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up