Сезон копання картоплі: середина серпня-початок вересня

Сезон копання картоплі: середина серпня-початок вересня

Фотоприколи  та прикмети до теми

Для того щоб зібрати весь урожай в належному вигляді, потрібно знати терміни, коли ж починати збирання. Наприклад, огірки і томати відразу видно, коли збирати. Але як же бути з картоплею, яка росте в землі? Практично неможливо сказати, коли точно копати картоплю. Справа в тому, що ці роботи залежать від багатьох факторів. Наприклад, сорти, погодні умови. Важливу роль відіграє час посадки картоплі, а також правильність догляду за нею протягом сезону.

Коли і як копати картоплю Є люди, які копають картоплю вже в кінці липня — на початку серпня. Однак інші городники вважають за краще збирати урожай в середині першого місяця осені — в вересні. Ще є поради викопувати картоплю за місячним календарем. Влітку картоплю копати можна, так як молоді бульби дуже смачні і м’які, їх потрібно відразу вживати в їжу, для зберігання така картопля не придатна. Але якщо ви маєте намір зберігати картоплю на зиму в льоху, то краще трохи почекати, тому що шкірка у картоплі влітку може бути досить тонкою, що не дуже добре для зберігання.

Прикмета: як тільки бадилля пожовтіє, можна проводити збір врожаю картоплі. Але як же бути, якщо якась частина ще зелена? Це обумовлено тим, що для посадки вибирався неоднорідний матеріал. Виходить, що копати картоплю потрібно приблизно через 80 -100 днів після посадки. І тут потрібно розуміти, що бадилля, яке зів’яло — зовсім не індикатор для збору. Може бути, що бадилля пошкодили азотні добрива або комахи. При цьому бульби можуть бути ще не до кінця дозрілими. Виходить, що найкращий варіант для збору врожаю — кінець серпня — і до середини вересня. В іншому випадку можна перевірити: викопуємо кілька кущів. Якщо в них бульби дозрілі, то можна викопувати всю решту картоплю. 

В інтернетмережі до теми сезону картоплі є чимало фотоприколів. Ми підібрали кілька із них:

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up