Шість козятинчан гасили пожежу на Чорнобильській АЕС

Шість козятинчан гасили пожежу на Чорнобильській АЕС
Фото ілюстративне

Сьогодні, 14 грудня, в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

«Їх шестеро, відважних ліквідаторів на ЧАЕС, які знаходяться на обліку в ДПРЧ-11 м. Козятина. Ці люди одні з перших хто кинувся у полум’я, прийняв найжорстокіший удар, не думаючи про наслідки. Ніхто із них не здригнувся, не спасував перед обличчям неймовірної небезпеки.
Чабан А.П., Федорук В.І., Невдовець А.Б., Кашперовецький С.П., Кривунець А.Д., Мухін О.М. Це ті відважні пожежники, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 23 травня по 6 червня 1986 року у складі Вінницького зведеного Загону протипожежної служби ЦО. Їхні долі поєднала катастрофа. На жаль, двох із них уже немає в живих. Чабана А.П. та Кашперовецького С.П. Вони ступили із вогню в безсмертя.
Наш уклін та довічна вдячність Вам та усім тим, хто ризикував життям, хто відроджував і продовжує відроджувати обпалену нашу рідну землю.» – пишуть про своїх колег козятинські рятувальники на своїй сторінці в фейсбуці. 

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС встановлений на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС. Як відомо, 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС.

Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». За оцінками спеціалістів, під ним залишилося близько 95% палива, яке було в реакторі на момент аварії, а також значна кількість радіоактивних речовин, які складаються із залишків зруйнованого реактора. З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року
роботу Чорнобильської АЕС було припинено. Водночас об’єкт «Укриття», зведений у 1986 році, поступово руйнувався.

У 2004 році було проведено тендер на проектування і спорудження нового «саркофагу» - Нового безпечного конфайнмента. Його будівництво розпочалось у 2012 році. 29 листопада 2016 року на об’єкт «Укриття» було насунуто Арку Нового безпечного конфайнмента. 10 липня 2019 року Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» ввело в експлуатацію комплекс
НБК. Надалі будуть роботи з демонтажу нестабільних конструкцій об’єкту «Укриття». За задумом проектувальників, нова споруда зможе вирішити проблему, як мінімум, на сто років, хоча ліквідувати станцію планують у 2065 році.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up