Штраф за незнання — 11900 гривень. Закон про мову в цифрах

Штраф за незнання — 11900 гривень. Закон про мову в цифрах

Що потрібно знати про новий закон, який ухвалили чиновники — пояснюємо простими словами та цифрами.

 

Верховна Рада, 25 квітня, ухвалила закон про функціонування державної мови. Дія нового закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення  релігійних обрядів. Але володіння державною мовою є обов’язковим для чиновників. У тому числі, в школах та медзакладах.

Пояснюємо просто про новий закон:

Кожен громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою. Держава забезпечує всім громадянами можливість вивчити українську.

0 гривень коштуватиме складання тесту на знання державної мови та отримання відповідного сертифіката. Діятиме цей сертифікат безстроково.

Усі кандидати мають скласти іспит з української мови для отримання громадянства України.

450 депутатів Верховної Ради — єдині чиновники, яких закон не зобов’язує складати іспит зі знання мови та використовувати її на роботі. Усі інші державні службовці — президент, прем’єр-міністр, армійські офіцери тощо — зобов’язані складати іспит з української мови.

90% ефіру ТБ повинно вестися державною мовою. Ця норма набуде чинності лише за п’ять років.

100% друкованих ЗМІ видаються державною мовою. Але ця норма набуває чинності для регіональних медіа через п’ять років, і через 30 місяців для загальнонаціональних ЗМІ.

100% сайтів, мобільних додатків і сторінок у соцмережах органів держвлади чи підприємств, зареєстрованих в Україні засобів масової інформації та фірм мусять мати версію державною мовою. Україномовна версія мусить завантажуватись за замовчуванням.

11 900 гривень – максимальна сума штрафу, який може виписати Уповноважений із захисту державної мови за результатами перевірки чиновників, держорганів чи компаній.

Але процедура призначення штрафу є розтягнутою, адже спочатку Уповноважений має зробити декілька зауважень і якщо особа їх не усуне — тільки тоді накладається адміністративне покарання.

За матеріалами: Українська правда

Фото: fb.com/mova.ukr

Читайте ще:

Історичне рішення: прийняли закон про українську мову
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (1)
  • Ирина Чори

    А чого ці 450клоунів не будуть складати іспити,там повний НУЛЬ
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
10:14 «Він був хороший і як людина, і як наставник». Пам'яті Михайла Кудраша 09:09 На період планових ремонтів відмінять електропоїзд Козятин-Київ. Назвали дати 08:28 Нічна атака «Шахедів» з півночі — наші сили ППО знищила 16 ударних дронів 08:00 Сьогодні Сорок святих: кому моляться віряни та що потрібно зробити у цей день Від читача 15:13 Оголошення 20:42 У Козятині провели День донорства 20:27 Підготовка дитячих садочків до відкриття — головне для козятинчан станом на 21 березня 17:57 «Золото», «срібло», «бронза»: козятинські каратисти здобули 17 призових місць photo_camera 16:40 Навмисні підпали — це злочин. Поліцейські нагадують про штрафи та покарання за спалювання сухих рослин 15:01 Підлога, каналізація, опалення: у Козятинському дитсадочку № 6 не зупиняються ремонтні роботи photo_camera 13:23 «Снайпер «Віскас» — в серцях назавжди». Сьогодні річниця з дня загибелі нашої Героїні Вікторії Поліщук play_circle_filled 12:34 Вандал у СІЗО, а вкрадені речі повернули на могилу Героя Володимира Протосвіцького 11:10 До 1,5 млн грн на власну справу можуть отримати ветерани та їх родини від БФ «МХП-Громаді» та Мінветеранів (прес-служба БФ «МХП-Громаді»)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up