Симптоми раку: 5 змін, на які потрібно завжди звертати увагу

Симптоми раку: 5 змін, на які потрібно завжди звертати увагу
  • Коронавірус сьогодні тема номер один, але в умовах пандемії розвиваються і інші небезпечні захворювання, включаючи рак.
  • Тому потрібно завжди звертати увагу на різні зміни в роботі організму

Захворюваність на рак не зупинилося після появи коронавірусу, так що вміння розпізнавати симптоми пухлин як і раніше вкрай важливо. Про те, на які 5 змін в стані організму потрібно завжди звертати пильну увагу, розповіли фахівці Американського онкологічного товариства.

Нагадаємо: 

Незрозуміла втрата ваги. Більшість людей при захворюванні на рак в якийсь момент худнуть. Особливо часто це відбувається у випадках раку підшлункової залози, шлунка, стравоходу, легенів. За словами онкологів з США, несподівана втрата ваги на 3 кілограми і більше може бути одним із сигналів онкологічного процесу.

Підвищена температура. Стан лихоманки є одним з основних маркерів коронавірусу, але також дуже часто її викликає рак, що впливає на імунну систему (наприклад, лейкоз, лімфома).

Втома. Викликана пухлиною, вона може бути незвичною для людини, не проходити після відпочинку. Подібною втомою часто супроводжуються лейкоз, рак товстої кишки, шлунка.

Біль. Як ранній симптом вона виникає при захворюванні на рак кісток, яєчка. Головний біль, яка не проходить після лікування, може бути симптомом пухлини головного мозку. Біль в спині – ознакою раку товстої кишки, прямої кишки, яєчника.

Зміни стану шкіри. З виникненням раку вчені пов’язують такі зміни:

  • потемніння шкіри,
  • поява жовтого відтінку,
  • почервоніння (еритема),
  • свербіж,
  • надмірний ріст волосся на різних ділянках шкіри.

Експерти констатують: хоча перераховані вище явища не завжди означають наявність саме раку, їх обов’язково потрібно обговорити з лікарем. 

До гарантованого пакету безоплатних обстежень входить:

-мамографія (рентгенівське обстеження молочних залоз); 

-гістероскопія (це процедура, яка дозволяє лікарю оглянути порожнину матки);   -езофагогастродуоденоскопія (найбільш інформативний метод обстеження для виявлення захворювань стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки);

-колоноскопія (діагностична медична процедура, під час якої лікар-ендоскопіст оглядає і оцінює стан внутрішньої поверхні товстої кишки за допомогою спеціального зонда);
-цистоскопія (ендоскопічний метод діагностики, що дає змогу за допомогою спеціального приладу оглянути слизові оболонки уретри і сечового міхура);

-бронхоскопія (ендоскопічне дослідження бронхів за допомогою ригідних (прямих) бронхоскопів або гнучких бронхофіброскопів). 
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up