Штраф та адмінвідповідальність через копанку в селі Козятин. Чому?

Штраф та адмінвідповідальність через копанку в селі Козятин. Чому?
  • Проблема. Чому через копанку в село Козятин приїздила служба екології та чи правда те, що через чистку водойми в криницях пропала вода? Розбиралися журналісти

До редакції газети звернулися стурбовані мешканці села Козятин. Люди стверджують, що через копанку, яку викопали по Центральній, 104, в криницях стало менше води і висихає сільський став біля бувшого колгоспу.

Люди поскаржилися в сільську раду, аби та звернула увагу на самовілля. Мовляв, такі дії незаконні та становлять водну загрозу. 

— Там тече річечка, а вони вирили копанку і перекрили її, — кажуть козятинчани. — Ми вже телефонували в сільську раду, але нормальної відповіді від них так і не почули. Зараз і так ситуація з водою критична, її катастрофічно в криницях не має. Ледве вистачає, щоб попрати, а тут ще й копанку риють бульдозерами.

Стверджувати таке не перевіривши, ми не можемо. Тож поїхали на «місце злочину». Господарка двору (ім'я жінка відмовилася назвати) на прихід преси відреагувала нервово. Мовляв, скільки можна, хотіли зробити як краще, а вийшло так, що і люди приходили сваритися, і представники обласної екології та сільради. Але, схопивши журналіста під руку, повела до копанки на екскурсію. 

За словами жінки, цю сажалку (невелика штучна водойма, в якій розводять і утримують рибу) викопали не вони, а попередні господарі будинку. А вони вирішили просто її почистити від сміття та упорядкувати територію навколо. 

Дійсно, видно свіжо розриту землю і річечку. Але на цьому струмок не зупиняється, а тече спокійно далі. 

— Ми прибрали все і з’явилось джерело, як сюди звозили сміття камазами, то мовчали, а як взялися за добру справу, то почали кричати, — розповідає господарка. — Тепер будемо прибирати тільки свою територію, а це взагалі то сільської ради. Розгорнеться ця земля, засіється трава і буде порядок. Це просто жах, подивіться що робиться далі, але я тепер його і чіпати не буду. Буде той бруд, і сміття, і гниль, і все. Річка бере початок з «Водокачки», перед тим, як вона до мене попаде, то вона там не одним перегороджена. Не я її перегородила, я навпаки розчистила, щоб вона протікала.   

В сільській раді повідомили, що про цю ситуацію знають. Прийняли всі відповідні міри. На звернення сільських жителів зреагували і повідомили до державної екологічної інспекції.

— Нам поскаржилися, ми вийшли на місце з землевпорядником, сфотографували і склали акт, — розповіла секретарі сільської ради Юлія Костенчук. — Також написали лист на екологію. Приїздив інспектор Юрій Гарбозюк, який обстежив територію, сказав , що копанка викопанна незаконно, склав протокол і виписав штраф. 

На запитання, чи правда, що через копанку в криницях зменшився рівень води, пані Юлія відповіла, що проблема з водою через погоду. І справді, кількість опадів останній роки набагато зменшилася. Влітку мало дощів, а взимку кількість днів, де йде сніг, можна перерахувати на пальцях. Тож вода в ставках переполовинюється, а деякі криниці взагалі повисихали.

Ми поспілкувалися з сусідами Центральної, 104. 

— Я тут живу вже більше 50 років і ця копанка завжди була, — каже бабця Надя. — І від того, що вони її почистити в криницях води менше не стало.

Також секретар сільської ради зачитала нам лист-відповідь від державної екологічної інспекції. Там йдеться про порушення вимог природоохоронного законодавства. Проведеними роботами по розчищенню струмка порушено режим обмеження господарської діяльності в межах природозахисної смуги. А це стаття 61 земельного кодексу України «Обмеження у використанні земельних ділянок прибережних захисних смуг уздовж річок, навколо водойм та на островах» та 89 стаття Водного кодексу України «Обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах»

На підставі цього господарів Центральної, 104 вирішили притягнути до адмінвідповідальності і сплатити штраф, ссилаючись на статтю 53 кримінального кодексу України. «Розмір штрафу визначається судом залежно від тяжкості вчиненого злочину та з урахуванням майнового стану винного в межах від тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до п'ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо статтями Особливої частини цього Кодексу не передбачено вищого розміру штрафу»

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі (1)
  • Таня Янковчук

    Будкть войни за воду.( у писанні сказано)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up