Скільки наших сіл і хуторів зникло за півтора століття?

Скільки наших сіл і хуторів зникло за півтора століття?
Одна з вулиць на Талимонівці. Нині це мікрорайон Козятина, а шість десятиліть тому це був окремий населений пункт, який мав свою сільську раду
  • На території колишнього Козятинського району нині розташовані 66 сіл.
  • Не так давно їх було на одне більше.
  • Які населені пункти Козятинщини стерли з лиця землі протягом останніх 150 років?

В’ячеслав Тимощук родом із Козятина. Чоловік самотужки досліджує свій родовід. У месенджері «Telegram» він створив канал під назвою «Записки диванного архівіста», де ділиться із читачами своїми знахідками, розповідає про власний досвід і родину.

Колись прапрадіду В’ячеслава на ім’я Йосип належав один із хуторів між селами Куманівка, Пиковець та Рубанка, що на Козятинщині. Місцеві називали його хутором Бідного Йосипа, хоча в історичні джерела він увійшов як «хутір Йосипа Тимощука».

Чому Йосип бідний?

«Йосип працював з робітниками в полі, саме були жнива, коли прибіг пастух і повідомив, що не вгледів Йосипових волів і вони «пішли в шкоду» до старої пані — польки, яка жила недалеко від хутора, себто зайшли на її територію і попсували збіжжя. І було тоді таке правило, що коли воли зайшли на землі пані і наробили там шкоди, то пані мала право забрати їх собі, аби покрити свої збитки. Проте Йосип розумів, що без волів не зможе обробляти землю, а значить і годувати родину, тому як був так і пішов до пані просити, аби повернула волів.

Авторизуйтесь і читайте преміум статті

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

keyboard_arrow_up