Скільки училищ було у Козятині? Освіта до революції

Скільки училищ було у Козятині? Освіта до революції
Школа №9 у селі Козятині. Джерело https://bit.ly/2MGo8pH
  • Давні історичні джерела кінця ХІХ-початку ХХ століття свідчать про те, що у нашому місті було кілька навчальних закладів.
  • Серед них народні училища.
  • Розповідаємо, скільки їх було та чим вони відрізнялися від нинішніх навчальних закладів такого типу.
     

Містечко Козятин згадується у книзі «Список населених пунктів Київської губернії» 1900-го року. Там вказано, що на території міста функціонувала однокласна народна міністерська школа та залізничне двокласне технічне училище. Розповімо детальніше про ці навчальні заклади.

Основним джерелом інформації про освіту на наших землях є Пам’ятні книжки навчальних округів. Вони видавалися з 1889 до 1917-го року. Нас цікавить Київський навчальний округ, до якого входило наше місто.

Виділяли 4360 рублів

У одній з таких книг, датованій 1899-им роком, міститься інформація про два навчальних заклади у Козятині. Один з них — Козятинське двокласне сільське народне училище. Засноване у 1878-му році як однокласне, а 1896-го перепрофільоване у двокласне.

Авторизуйтесь і читайте преміум статті

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

17:13 Сир «п’яна коза» по 250, кавуни і огірки по 33, а на привозні помідори впала ціна втричі. Що по чому? 16:06 У Вінницькій області почала зростати захворюваність на коронавірус. Скільки інфікованих у нас? 15:16 Темно і страшно: чому ліхтарі на вулиці знову не світять? 13:51 Ліцей пишається своїми випускниками: про 200-бальників закладу Від читача 00:09 Прогулянка у міському парку, або квест - як не попасти собаці на зуб та не принести гілляку на голові. 12:25 Допомога благодійника-козятинця з Єрусалиму: у музеї відбувся майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки 11:41 Знову попереджають про сильні зливи та грози. У Козятині теж 10:25 У нашій громаді планується благодійний ярмарок. Заявки приймаються до 19 серпня 09:24 «Готовність на 80%»: перевіряли заклади освіти нашого району play_circle_filled photo_camera 08:27 В цей день збирали дику малину та огірки: про свята, прикмети та традиції 17 серпня 19:06 «Ворог концентрує ракети на території білорусі»: речник Командування Повітряних Сил про ворожу авіацію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up