Сьогодні, 1 березня, Прощена неділя. Як і в кого просити пробачення?

Сьогодні, 1 березня, Прощена неділя. Як і в кого просити пробачення?

Останній день масляного тижня називається прощеною неділею. В цей день прийнято просити вибачення один у одного за всі образи, спричинені на протязі року. Чому? «Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець.» (Мф. 6:14)

Скільки можна прощати?

 «Петро приступив тоді та запитався Його: Господи, скільки разів брат мій може згрішити проти мене, а я маю прощати йому? Чи до семи раз? Ісус промовляє до нього: Не кажу тобі до семи раз, але аж до семидесяти раз по семи!»  

Навіщо і як просити пробачення

Великий піст 2020 покликаний очистити в першу чергу душу. Відмова від яєць, м'ясних і молочних продуктів «не зарахується» Небом – якщо не буде доповнюватися духовним очищенням. Тому саме вимога «не гріши» – головне правило будь-якого посту. І починається очищення саме в Прощену неділю – коли треба просити прощення. 

Як правильно просити пробачення і що відповідати? 

Тут мова йде не просто про речове формулювання: скажи ось ці слова – відповідай так – зароби собі плюс до карми. Боротьба з гріхом у християнстві завжди починається з наміру. Він повинен бути щирим і зверненим до Бога. Тобто в першу чергу в Прощену неділю просять прощення у Господа за всі гріхи і погані помисли. Просять у Бога ще й сил на покаяння і очищення. Сил не просто попросити вибачення у скривджених і кривдників – але й пробачити у відповідь. 

Свого роду показником готовності просити прощення стає переконана готовність ніколи не повторювати свої гріховні дії знову. Не просто, наприклад, «Прости, що накричав на тебе» – «А я ніколи не підвищу на тебе голос знову». Традиційне формулювання, як просити вибачення у Прощену неділю, звучить так: «Прости мене» просить від усього серця той, хто займає більш високе положення (начальник – у підлеглого, старший – у молодшого, здоровий – у хворого, багатий – у бідного тощо), а у відповідь отримує: «Бог простить – і я прощаю. І ти мене прости!» Просять вибачення у цей день навіть перед покійними родичами і знайомими. Також це свято – найкращий час пробачити борги матеріальні, якщо такі є та людина готова на це.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up