Сьогодні, 10 листопада: Міжнародний день бухгалтера

Сьогодні, 10 листопада: Міжнародний день бухгалтера

Також цього дня відзначають Всесвітній день молоді та Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку. 
 

Щороку 10 листопада фахівці однієї з точних професій відзначають професійне свято — Міжнародний день бухгалтера.

Це свято часто називають Днем бухгалтера. Необхідність введення міжнародного свята обговорювалася неодноразово, не дивлячись на те, що в багатьох країнах встановлено національне свято бухгалтерів.

Один з розділів книги мав назву «Про рахунки і інші записи» і містив детальний виклад бухгалтерської справи Венеції. Це була перша друкарська праця про метод подвійної бухгалтерії, праця, яка послужила основою створенню деяких широко поширених робіт по комерційній бухгалтерії. У книзі була описана велика частина облікового циклу в тому вигляді, в якому вона відома в даний час.

Луку Пачіолі називають «батьком бухгалтерії», хоча він не був ні винахідником, ні розробником системи бухгалтерії. Він всього лише описав методи, які використовували в своїй роботі венеціанські торговці в період італійського Ренесансу.

Багаточисельні подробиці бухгалтерських прийомів того часу, викладені Пачіолі, стали основою, якою впродовж подальших чотирьох століть керувалися в спеціальних текстах і працях з бухгалтерії.

Кращим доказом надзвичайної значущості роботи Пачіолі можна назвати те, що його книга була надрукована 10 листопада 1494 року. Не раніше ніж за 50 років до цього Іоан Гутенберг винайшов книгодрукування окремими металевими буквами і знаками, відомо, що друкування книги у той час обходилося ще й дуже дорого.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up