Старовинні храми Козятинщини. Частина 10. Поличинці

Старовинні храми Козятинщини. Частина 10. Поличинці
Світлина проекту "Українські архітектурні пам'ятки. Спадщина"
  • Ми продовжуємо знайомити вас зі старовинними храмами нашого району.
  • Цього тижня розповімо про церкву у Поличинцях.
  • Кам’яна святиня унікальна тим, що має приховані ходи всередині стін і цим самим нагадує оборонну споруду.
  • А ще тут зберігалися італійські ікони, подаровані Папою Римським.

У селі Поличинці на пагорбі височіє Свято-Преображенська церква. Це єдиний храм на території Козятинського району, який визнаний пам’яткою архітектури національного значення, хоча і не єдиний старовинний.

Коли точно звели храм - невідомо, оскільки у різних джерелах інформація про рік побудови різниться. До прикладу, у “Сказанні про населені пункти Київської губернії” йдеться про те, що храм збудували у 1780 році. У Пам’ятній книзі Київської єпархії за 1882 рік та 1913 рік зовсім інша дата - 1760-ий. А на сайті Вінницької ОДА зазначено, що святиня 1661 року побудови.

Точно відомо лише, що до Свято-Преображенської церкви у селі був дерев’яний храм святого Онуфрія. Святиня була не православною, а греко-католицькою, або ж уніатською, як тоді називали цю гілку християнства.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up